Ezt a feladatot hogy oldanátok meg? (lent)


Adja meg egyenlettel azoknak a pontoknak a halmazát,amelyek egyenlő távolságra vannak az AB szakasz 2 végpontjától ha A(5;2) B(1;2)


Légyszi érthetően vezessétek le lépésről lépésre!



2012. szept. 26. 17:39
 1/5 BKRS ***** válasza:
100%

Az AB szakasz felezo merolegese a megoldas.

Ezt tobb modon is meg lehet kapni. Mutatok 3 megoldast:

1) nezzuk meg mikor lesz az (x,y) pont ugyanolyan tavol a ket ponttol, teaht a tavolsaguk negyzete is megegyezik:

(x-5)^2 + (y-2)^2 = (x-1)^2 + (y-2)^2

x^2 -10x + 25 = x^2 -2x +1

atrendezes utan:

8x = 24

x=3

y meg akkor akarmi lehet, ez egy fuggoleges egyenes az x=2 egyenlettel megadva.


2)

Felrakod a ket pontot koordinata rendszerben, es orommel veszed eszre, hogy a felezomerolegese az x=3 egyenes.


3) meghatarozod az AB egyenes meredekseget, mondjuk m-mel jeloljuk,

az erre meroleges egyenes meredeksege -1/m lesz.

-1/m meredekseggel a ket pont felezopontjan at egyenest szamitasz.

A ket pont felezopontja: ((5+1)/2; (2+2)/2) = (3;2)

m szamitasanal eszreveszed, hogy az 0, ezert -1/m "vegtelen" vagyis egy x=constans tipusu egyenletet kell kapnod. Vagyis x=3, mert a (3;2) ponton at kell haladnia.

2012. szept. 26. 17:54
 2/5 BKRS ***** válasza:

A gaz mennyisege es terfogata nem valtozik a tartalyban.

PV=nkT kepletbol lehet szamolni. C-rol F-re es vissza fog kelleni valtani a homersekletet.

P/T = nk/V allando.

20 fokos ertekbol ezt ki is lehet szamolni P/T = (100+180)kPa/293F

a szelep kinyilasakor mondjuk X fokos:

280kpa/293F = 300/X

X = 300*293/280 = 314 F

vagyis 41 C fokon nyit a szelep.

2012. szept. 26. 17:59
 3/5 BKRS ***** válasza:
bocs, ez felrement.
2012. szept. 26. 17:59
 4/5 A kérdező kommentje:

A felezőpontig megvan,de utána hogy tudom a felezőpontra egy merőleges egyenes egyenletét állítani??

Totál hülye vagyok ehez a koordináta geometriához..

2012. szept. 26. 19:32
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
A normálvektora a szakasz lesz...
2012. szept. 27. 13:29