Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Földrajz! Helymeghatározás....

Földrajz! Helymeghatározás. Hogyan kell? pl: Varsó, Tokio

Figyelt kérdés
Gugliba nem találtam értelmes leírást és holnapra tudnom kéne ezt.
2012. szept. 27. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez középiskolás kérdés? Mert akkor mondjuk kinyitod a térképet, megkeresed Varsót, Tokiót, és leolvasod, hogy hanyadik szélességi és hanyadik hosszúsági fok mentén fekszik a két város.
2012. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy kell leolvasni a fokot még tudom de azt nem hogy észak dél kelet vagy nyugat. Nem középiskolai máshova kell ...
2012. szept. 27. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük mondjuk Varsó példáján.

A szélesség két féle lehet, északi vagy déli. Ezt úgy lehet meghatározni, hogy az adott pont az Egyenlítőtől északra vagy délre helyezkedik-e el. Varsó az Egyenlítőtől ~52°-ra északra helyezkedik el, tehát É. sz. 52°. A hosszúság is két féle lehet, nyugati vagy keleti. Ezt úgy lehet meghatározni, hogy a kezdő hosszúsági körtől (0° - London [Greenwich])nyugatra vagy keletre helyezkedik-e el. Varsó a kezdő hosszúsági körtől ~21°-ra keletre helyezkedik el, tehát K. h. 21°. Így Varsó helyzete: É. sz. 52°, K. h. 21°.

Ez alapján már fog menni a többi?

2012. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ez így érthető köszönöm , de ha nézem az Európa domborzati térképet akkor ott hogy jelöli az egyenlítőt mert a világtérképen látom de az európain nem .
2012. szept. 27. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Európát ábrázoló térképeken egyszerűen azért nem látni az Egyenlítőt, mert nem érinti, de még csak meg sem közelíti, magyarán Európa legdélibb pontja is több mint 30°-ra van az Egyenlítőtől.
2012. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!