S. O. S Fzika! egy D= 20 N/cm rugóállandójú rugót nyugalmi helyzetéhez képest 5 cm-re megnyújtottuk. MEnnyi munkával tudjuk további 10 cm-t húzni?

2012. szept. 27. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

20 N/cm= 2000 N/m;5 cm= 0,05 m; 10cm=0,1m. W1= 1/2D*(delta)l^2=1000*0,05^2= 2,5 J

W2=1000*0,1^2= 10 J

10-2,5=7,5 J munkával tudjuk további 5 cm-re húzni a rugót.

Remélem nem számoltam el semmit sem.

2012. szept. 27. 19:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Előző, nem elszámoltad hanem elnézted:)


20 N/cm= 2000 N/m

5 cm=0,05 m

15cm=0,15m


W1= 1/2D*(delta)l^2=1000*0,05^2= 2,5 J

W2=1000*0,15^2= 22,5 J

22,5-2,5=20 J munkával tudjuk további 10 cm-re húzni a rugót.

2012. szept. 28. 10:43
 3/4 Gerzsom69 válasza:
Szia, remélem még aktuális így lassan 9 év múlva. Szerintem csubakka
2021. febr. 26. 12:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem jól jott 2023-ban is,köszi nagyon!
2023. febr. 14. 19:50