Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Paraméteres másodfokú egyenlet...

Paraméteres másodfokú egyenlet? 10. osztály!

Figyelt kérdés

Feladat: Határozzuk, meg a "b" paraméter értékét úgy, hogy a következő kifejezés értéke minden valós x helyen negatív legyen!

a) bx^2 - 12x + 15-b


(1) Vizsgáltam a diszkriminánst:

4b^2 -60b + 144 jött ki

(2) megoldom megoldóképlettel

(3) 12 és 3 a megoldások

(4) DE UTÁNA HOGY LESZ A MEGOLDÁS: 3<b<12 ???

EZ AZ AMIT NEM ÉRTEK, HA SZÁMEGYENESEN ÁBRÁZOLOM, AKKOR SEM LÁTOM, HOGY HOGYAN LESZ EZ A MEGOLDÁS? VALAKI VILÁGÍTSON FEL LEGYEN SZÍVES!


előre is köszönöm, aki segít :)


2012. szept. 27. 20:55
 1/9 A kérdező kommentje:
*világosítson
2012. szept. 27. 20:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Diszkriminánsnak negatívnak kell lennie és akkor a parabola nem metszi az x tengelyt.

Rajzold fel koordináta rendszerbe a y=4b^2-60b+144 parabolát is, ahol negatív azokra a b-kre lesz az eredeti parabola is jó helyen bármely x-re. Tényleg 3<b<12

2012. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt valami nem stimmel. A kiírt kifejezés értéke 3 és 12 között minden x-re pozitív!

A kifejezés van elírva, vagy a kérdés szövege?

2012. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem reagál senki.

Ez egy felfelé nyitott parabola, ha az adott intervallumban nincs zérushelye, akkor mindenütt pozitív:

[link]

Ha érdekel feltöltöm a mozgatható ábrát is.

2012. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Való igaz, nem lesz megoldás, mert attól nem lesz negatív és nem lehet minden értéke negatív, csak fölfele nyitott lesz, ha 3<b<12 és x tengely felett lesz, ekkor minden értéke pozitív. Nem olvastam először végig elnézést.
2012. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én pedig közben kísérleteztem egy gif animáció feltöltésével:

[link]

2012. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a megoldás biztos, hogy 3<b<12, hiszen ez szerepel a megoldókulcsban
2012. szept. 29. 13:47
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 95%-os válaszoló!


Amit először feltöltöttél ábra, ott nem értem, hogy miért ezt a függvényt ábrázoltad: 4x^2 -12x +15 -4 ??

2012. szept. 29. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első ábra fénykép egy dinamikus munkalapról. A b értéke tetszőlegesen változtatható, itt láthatóan b=4 van beállítva, a kiírás is dinamikusan b=4 -ezt helyettesíti be. Több értéken végigfuttatva készült a gif animáció.

Kár, hogy ezek ellenéra sem látod, hogy vagy a kérdést írtad el, vagy a megoldókulcs a hibás.

2012. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!