Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SÜRGŐS 9. osztály paraméteres...

SÜRGŐS 9. osztály paraméteres (? ) egyenlet: hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés

nem biztos hogy az,mert én eddig azthittem a paraméteres egyenletet valahogy máshogy kell megoldani, de igazából mindegy


x-et kell megadni

ax+b=(3x+2ab)/3 + 1/2

...

addig megvan, hogy 6x(a-1)=4ab-6b+3

és most elv. osztani kell 6(a-1) -gyel, és akkor

x= (4ab-6b+3) / 6(a-1)

de akkor ez a megoldás ha 6(a-1) nem egyenlő nullával-->a nem egyenlő eggyel

ez az 1. eset


a 2., ha a=1 akkor

x+b=(3x+2b)/3 +1/2

b=3/2


3.eset: ha a=1 és b nem egyenlő 3/2

ezt kellene befejezni, mert utána nekem el kellett menni és lemaradtam a végéről.

azt nem értem hogy b miért nem lehet egyenlő 3/2-del ebben az esetben? és utána még be kell helyettesíteni valamit valahova?


2012. febr. 12. 18:35
 1/1 bongolo ***** válasza:

Ha a=1, akkor ilyenné alakul az egyenlet:


6x·0=4b-6b+3


Ez az egyenlet b=3/2 esetén az x értékétől függetlenül teljesül, tehát a=1 b=3/2 esetén minden x megoldása az eredeti egyenletnek, vagyis végtelen sok megoldás van.


Ha viszont a=1 és b≠3/2, akkor a bal oldal 0, a jobb oldal viszont nem 0, ezért olyankor nincs megoldása az eredeti egyenletnek.


Minden más esetben egy megoldás van, az, amit fentebb írtál.

2012. febr. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!