Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell lerajzolni annak a...

Hogy kell lerajzolni annak a hasábnak a kicsinyített mását, amelynet alaplapja négyzet, az alapéle 3m és a testmagassága 8m? Valaki esetleg tudna képet linkelni róla?

Figyelt kérdés

Ennek a hasában kell kiszámolni a felszínét és a térfogatát, ami megy is, tudom a képleteket meg minden, de egyszerűen nem tudom lerajzolni. Pedig az sokat segítene a feladat megoldásában és része is a feladatnak.


Valaki tudna segíteni?



2012. szept. 28. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
M 1:100 arányba rajzold le. Alapja legyen 3cm magassága 8cm, így akkor méretarányos lesz a rajzod.
2012. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt megbeszéltük, hogy a 3 m 3 kocka, a 8 m pedig 8 kocka legyen a füzetben. Csak nem tudom, hogy kell lerajzolni, hogy hogy néz ki?
2012. szept. 29. 08:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez ugye jó ábra? [link]
2012. szept. 29. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!