Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a kémiában?

Valaki segítene a kémiában?

Figyelt kérdés

Most tanuljuk a faktorozást és én teljesen elvagyok veszve a témában. A legegyszerűbb feladatot nem értem. Valaki legyen szíves magyarázza el nekem a feladat megoldásának menetét:)

Amúgy a megoldást megvan, de én megérteni szeretném a feladatot:

"Számítsuk ki egy 1,022 faktorú 1N sav pontos normalitását."


Köszönöm!



2012. szept. 29. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
faktor = valós/elméleti normalitás. Azaz az oldat valós normalitása az elméleti normalitás szorozva a faktorral.
2012. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:
71%

Nem vagyok jó kémiából, úgyhogy nem biztos, hogy pontosan fogalmazok, de én így értem:

Az oldatok koncentrációja az idővel változik, mert pl. az oldott anyag és az oldószer nem azonos mértékben párolog. Ezért meg kell néha mérni a pontos koncentrációt. Ebből jön ki az oldat faktora, szóval az igazi koncentrációja osztva a "ráírt" elméleti koncentrációval.

A mérést egyébként úgy végzik, hogy valamilyen pontosan ismert koncentrációjú vegyülettel titrálják (cseppenként reagáltatják), és mérik egy indikátorral, hogy mikor használta fel kémiailag az összes mért anyagot a mérőoldat. A mérőoldat fogyása osztva az elméleti fogyással (ami akkor lenne, ha pontosan annyi lenne a mért anyag koncentrációja, mint ami rá van írva) adja a faktort.


Ha már a faktor megvan, akkor baromi egyszerű felhasználni, csak szorozni vagy osztani kell vele, mint ahogy az első válaszoló írta.

2012. szept. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2012. szept. 30. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!