Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Balassi Bálint Borivóknak...

Balassi Bálint Borivóknak való és Széllel tündökleni. Című verseihez kéne egy frappáns befejezés. Ha leírjátok ilyen fajta elemzéseket hogyan kell befejezni az is nagyban segít. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 2. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a verseket maga Balassi fejezte be. Én se tudnám frappánsabban, hát még te...
2012. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Te nem beszélni magyar, de muszáj elemezni versek. Sajnos én nem tudni segít.
2012. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Később leszek, és segítek.

Te kérdezted az Egy katonaének című vers elemzését is ?

Arra válaszoltam, nem tudom, értetted-e ?

2012. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Balassi Bálint Borivóknak való című verse Pünkösd ünnepéről szól.

Ez az ünnep a Húsvéti ünnepeket követő 50 napon kezdődik.Régen aratási ünnep volt, a Kereszténységben azonban a Szentlélek eljövetelét ünnepeljük ezen a két napon.

A verset így fejezném be: ilyenkor nyílnak a pünkösdi rózsák, amit népiesen bazsa rózsának is hívnak, ebből szednék egy csokrot édesanyám kertjéből, és odaadnám a kedvesemnek.

Az, hogy Te hogyan fejeznéd be a verset, csak a fantázián múlik, tehát a költő helyébe képzeled magad, és kitalálod,

te mit írnál ?

Rögtön jövök a másik verssel.

2012. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Széllel tündökleni című verset Balassi Bálint 1582.-ben Marullus Poeta deákul, azaz latinul írt verséből fordította magyarra.

Ekkor hagyta el Eger várát, ahol végvári vitézként katonáskodott.

A verset így fejezném be:Marullus szép verse annyira megnyerte tetszésemet, /annyira tetszik/ hogy megpróbálnék személyesen találkozni vele, hogy elbeszélgethessünk a versírásról.

2012. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a második kommentelőnek pedig: ez a vers címe, hogy Széllel tünkdökleni, az akkori 16. századi nyelvben így írták, a 3 pontot pedig az oldal kijavította egyre és automatikusan nagybetűvel kezdte a mondatot. Járj inkább utána a dolgoknak mielőtt okoskodsz. Az Egy katonaének verselemzést pedig nem én kértem, de köszönöm a segítséget.
2012. okt. 5. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!