Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tegnap volt este egy vetélkedő...

Tegnap volt este egy vetélkedő ahol ez a matematikai feladat volt. És senki nem tudta megoldani ( pedig először egyszerűnek tünt) A végét nem láttam de nagyon kíváncsi vagyok!?

Figyelt kérdés

3+(2-3+8)x

4-(19+3)+

3+42=?


igy volt felirva egy kis táblára.Egyszerűen nem tudom mi lett volna az eredmény mert ami logikusnak tünt egyik sem volt jó! szerintetek ??


2009. aug. 4. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem egy feladat... senem egyenlet, senem számolás, nem értem... tutira ez volt a táblán? Ennek így nincs értelme!
2009. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen értelmetlen össze-visszaság.
2009. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen ! tutira ez volt a táblán..ezzért is irtam le, mert amire az hittem hogy az az nem volt jó!
2009. aug. 4. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
ezt én is néztem de a megoldást én se láttam egyébként a feladat az volt h össze kellett adni a számokat NEM pedig elvégezni a műveletsort... nekem 87 jött ki amit mondtak is de nem fogadták el mondjuk nem csodálom hisz a buszos-kislányos-macskásban páratlan szám volt nekik a végeredmény...
2009. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

és ez így nem egy sorban volt? Az x az ezek szerint egy szorzás jele és nem ismeretlen????

Mert akkor el lehet végezni a műveleteket, de ebben a formában az x ismeretlennek néz ki.

Így nekem 54 jön ki.

2009. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 54 jött ki
2009. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem egysorban volt mert ugy nem fért ki volna táblára ( gondoltam szivatás) amugy én is 54 re gondoltam ..valaki ezt mondta azt mondta nem jó!
2009. aug. 5. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!