Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek képes leszek...

Szerintetek képes leszek megtanulni egyszerre a követelményeket és a műsorra szükséges koreográfiát plusz szöveget?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, az iskolánkban van egy nap, amire műsorral kell készülni, ezek általában rajzfilmhősök szoktak lenni (a normálisakból: Scooby-Doo, Bátor, a gyáva kutya, Tom és Jerry, Harry Potter, Garfield, stb., nem pedig a mostani sz*r nyomis, az a csóder izés b*romságok). Igen, ezekbe be szoktunk öltözni, és aztán egy fordulattal táncot adunk elő. Mi a YouTube legnépszerűbb számára fogunk táncolni, és megkértek, hogy vágjak ki belőle egy percet, de így is irtó hosszú. Még alig tarrunkntalán a felénél, és már most bezavarodok tánc közben, mert a koreográfia nem könnyű. És emiatt stresszelem magamat, hogy elszúrom, de nemcsak emiatt, hanem a tanár feladott egy hosszú verset, amit hétfőn mondunk fel, és hétfőn szódogát is írunk, ráadásul kémiából is. És tudniillik, kitűnő tanuló vagyok, és annyira rettegek, hogy lerontom a jegyemet és nem sikerül a tánc. :S
2012. okt. 5. 18:09
 1/4 A kérdező kommentje:
*alig tartunk talán a felénél. Bocsánat, mobilról írok. Azért nem mondom megba szám címét, és beszélek homályban, hogy ne azonosítsanak be.
2012. okt. 5. 18:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kitűnő tanuló vagy, akkor a vers, meg a kémia doga biztosan menni fog. Soknak tűnik nekem a hétvégére váró feladat, ezért azt javaslom, oszd meg ! A verset ne egyszerre tanuld, hanem mondjuk 3-3 versszakonként, a szavakat reggel tanuld, akkor frissebb az ember agya, jobban megmarad.

Ha van valaki, aki meg tud hallgatni, neki is mondd fel !

Hát a koreográfia...

Az más, otthon nem is írod, hogy tudod-e egyedül tanulni, vagy egy másik oszt.társaddal esetleg, akinek jobban megy, az lenne szerencsés

.

Stresszelni nem kéne, attól még rosszabb lesz csak.

Fő, a pozitív gondolkodás, képzeld el magadban, akár becsukott szemmel, hogyan táncolsz, és mondogasd magadban, ez menni fog. Nem szabad a rosszat előrevetíteni, mert akkor óhatatlanul az fog történni.

Sokkal több önbizalom, és fel a fejjel !

2012. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úristen! A neved ugyanaz, mint az én egy éve elhunyt mamámé.

Igazából én tudom rendesen a koreográfiát, de elbizonytalanodok a zenére, zene nélkül simán végig tudom csinálni, ha megy a zene, akkor hirtelen nem tudom eldönteni, melyik a jobb, és melyik a bal... Meg anya azt mondta, hogy látszik a mozgásomon, hogy nagyon izgulok :S

2012. okt. 5. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvétem a nagymamád elvesztése miatt !

Én is nagymama vagyok, unoka 15 éves fiú, nagyon szeretünk együtt lenni, majdnem minden hétvégén így is van, tanulni is szoktunk együtt.

A tánchoz talán még annyit, próbálj egy másfajta zenére , csak úgy szabadon, érzésed szerint mozogni, befelé figyelve, és csak a zene ritmusát követve.

Lazább, ösztönösebb lesz a mozgásod, nem görcsölsz, ha a zenét hallod majd a fellépésnél.

Talán akkor a koreográfia is magától jön majd.

Nem táncoltam, de tornáztam, ott is van koreográfia, ha a gyakorlatot bemutatja az ember, nagyon kell tudni, hogy ne arra figyelj, mi következik, az biztos.

Tehát még sok gyakorlás lehet, hogy kell hozzá.

Ehhez kívánok sok sikert !

2012. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!