Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazásban tudnátok segíteni?

Fogalmazásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az őszről kell fogalmazást írnunk, jobban mondva csak egy fogalmazás-bevezetést. Semmi ötletem nincs, hogy mit írjak, mert 1 mondat nem elég, minimum 3 kell, viszont általánosban egyáltalán nem tanultunk ilyeneket, és most felkerültem középsuliba, és itt azt hiszik hogy mindenki tud mindent.. Nagyon sokat jelentene ha segítenétek. Igazából csak valami ötletekre gondoltam, megfogalmazni megtudom. :) Előre is köszönöm! <3
2012. okt. 8. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Petőfi Sándornak van egy nagyon szép verse, címe: Itt van az ősz, itt van újra... ha akarod olvasd azért el.

Ötletem:

Az ősz az évnek az az évszaka, amely a nyugalmat, az elgondolkodást, a természetben való járás igazi szépségét hozza el.

A színek ilyenkor a legszebbek, a zöldnek, barnának sárgának mindenféle árnyalata megtalálható.

Már nincs olyan meleg, kellemesen enyhe az idő, érnek a gyümölcsök, itt a szüret ideje is.

A kirándulásra ez talán a legalkalmasabb idő, az erdőben terméseket lehet gyűjteni, makkot, gesztenyét, és a színekben pompázó táj is szemet gyönyörködtető.

Bár a diákok számára kicsit elszomorító lehet, hogy ilyenkor kezdődik az iskola is, sokan talán mégis szeretik és élvezik, hiszen újra találkozhatnak osztálytársaikkal, akiket a nyár folyamán nélkülözniük kellett.

Az ősz az emberi életszakaszban az idősödő kor szimbóluma, Arany János is Őszikéknek nevezte ebben a korban született verseit, amelyeket a Margit-szigeten sétálva a Kapcsos könyvbe írt.

Talán elég lsz ennyi.

2012. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyonnagyon szépen köszönöm! :) Nagyon sokat segítettél. :)
2012. okt. 9. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen segítettem, máskor is számíthatsz rám.

További jó tanulást kívánok !

2012. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!