Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiából vannak problémáim a...

Kémiából vannak problémáim a reakció egyenletekkel. Az van hogy nem értek semmit. Elmagyarázza valaki?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van a kép. Megszerkesztettem, mert így könnyebb. Ezeket csináltuk az iskolában, és párat bemásoltam.

1. Mi az az ábra ami be van keretezve, és hogyan kell "használni"?

2. Hogy kell ezeket az egyenleteket megoldani?

3. A másodiknál miért van zárójelben az OH, és a zárójelen kívül az a kettes?


Tudom hogy volt már feltéve ilyen kérdés, de nem igazán értettem meg. Valaki segítsen légy szíves, mert holnap nagy bajban leszek hanem. Előre is köszönöm.



2012. okt. 8. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Bal oldalon vannak a fémoxidok és a bázisos hidroxidok, jobb oldalon vannak a savak illetve a nemfémes savképző oxidok. A bal oldali anyagok reagálnak a jobb oldaliakkal.

2. Úgy, hogy minden atomból ugyanannyi legyen a baloldalon, mint a jobboldalon. Addig kell passzírozni a molekulák előtti együtthatókat-

3. Azért, mert egy Ca-hoz két OH tartozik. Azért nem CaO2H2-t írunk, hogy utaljunk a szerkezetre: Ca(2+) és OH(1-) ionok vannak benne.

Vigyázz a kis- és nagybetűkre: Co a kobalt vegyjele, CO szén és oxigén!

2012. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És hogy kell passzírozni azokat a molekulák elôtti eggyüthatókat hogy mindkét oldalon ugyanannyi legyen? Le tudnád írni részletesen, vagy egy oldalt linkelni ahol le van írva?
2012. okt. 8. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!