Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gondjaim akadtak térgeometria...

Gondjaim akadtak térgeometria feladatokkal, hogy kell megoldani őket?

Figyelt kérdés

A legnehezebb ez számomra:

5. Mekkora szöget zár be egymással egy kocka 2 kitérő lapátlója? (Több helyzet is lehetséges.)

Felrajzoltam, ám nem tudom, a szöget hogy határozzam meg... :( Segítsetek!


4. Milyen távol van egymástól egy a oldalélő szabályos tetraéder 2 kitérő éle?

Ennél kifilozofáltam az a*gyök3 /2 -t, de nem jó!


6. Mekkora szöget zár be egymással egy kocka testátlója és lapátlója? (Több helyzet is lehetséges!)

Ennél ki tudtam számolni az egyik helyzetet, egy Pit. tét.-lel + egy cos-tétellel: 35,26 jött ki.

De a másikról lövésem sincs. Eltoltam a másik testátlót, de most hogy jön ki a hajlásszögük? :(


Légy szíves segítsetek!


(A feladatok a Sokszínű matematika 12./71. oldalról vannak.)



2012. okt. 9. 20:09
 1/1 BKRS ***** válasza:

5)

A kocka csucaihoz illesszunk koordinatakat, ugy, hogy pont egysegkocka legyen.

Ket kitero lapatlot hataroz meg mondjuk a (0,0,0)-bol (1,1,0)-ba meno lapatlo, es az (0,0,1)-bol a (1,0,0)-ba meno lapatlo.

Ha ezekre vektorokat irunk, akovetkezzo ket vektort kapjuk:

(1,1,0) es (1,0,-1)

Ezek skalari szorzata: 1+0+0=1

Ket vektor skalaris szorzata az a vektorok hosszanak szorzata szorozva a kozrezart szog cosinuszaval.

vagyis 2cos(α) = 1

cos(α)=1/2

α = 60


Masik tipusu kitero lapatlo az ami ellentetes oldalakon van, de aok nyilvan derekszoet zarnak be.


4)

Erdemes esetleg koordinata rendszerbe rakni megint.

A ket ellentetes oldal felezopontjat megkaphatod azoknak a csucsoknak a szamtani kozepebol amelyeket osszekot, aztan pitagorasz tetellel kell kiszamolni a tavolsagot.


6)

Megin skalaris szorzatot erdemes hasznalni, azt konnyu szamolni, csak osszeszorzod a koordinatakat es osszeadod oket.

2012. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!