Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írnátok ebbe az esszébe?

Mit írnátok ebbe az esszébe?

Figyelt kérdés
A címe: Az én Petőfi képem. A lényege annak kell lennie hogy milyennek látom én Petőfit az én képem róla. Minden normális választ elfogadok mint segítség nagyon szépen köszönöm előre is. :D

2012. okt. 9. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a saját képed kell leírni...

Amúgy meg, ha nincs gőzöd róla, akkor kimásolod a töri vagy irodalom könyvből.

2012. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 VVMMvvmm válasza:

Én Petőfi a magyar nép iráni elkötelezettsége körül

építeném fel az esszét.Miért lett ilyen áldozatkész?

2012. okt. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 VVMMvvmm válasza:
Bocsi nem iráni hanem iránti.
2012. okt. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A róla szóló esszét a költői elhivatottságára, sorsának szinte prófétikus előre látására is fel lehetne építeni.

Nem tanítják az iskolában, úgy tudom, pedig nagyon szép verse, a Jövendölés: "Mondád anyám, hogy álmainkat éjente festi égi kéz, Az álom ablak, melyen által lelkünk szeme jövőbe néz..." kezdősorai ezek.

Az utolsó versszak: "Anyám, az álmok nem hazudnak, Takarjon bár a szemfödél, Dicső neve költő-fiadnak, Anyám, soká örökkön él."

És lehet a 19. század költői, és lehet az Egy gondolat bánt engemet c. verse is támpont, hivatkozás.

Talán meg is van az esszé magva.

Sok sikert a megírásához !

2012. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!