Segítseteek! Himnusz?

Figyelt kérdés
Na szóval. a Himnuszból kéne kikeresni a szóképeket, alakzatokat. én meg még azt se tudom mi az az alakzaat!!! Help.! meg még az van h ilyen történelmi nemtudommiket kell keresni pl. Őseinket felhozád Kárpát szent bércére = Honfoglalás. valakiiiii?

2012. okt. 10. 15:19
 1/7 A kérdező kommentje:
ezt most nem bántásnak v vminek szántam/szánom, meg tisztelem őket meg minden, de nemértem h miért kell mindig a múlton rágódni. tehát úgyértem h eltelt egypár év, meglehetett vna emészteni már ezeket a dolgokat, és azzal nem megyünk semmire ha még mindig siránkozunk stb. most ezzel nem a Hmnuszt vagy Kölcseyt akarom leszólni, szó sincs.! de ezek ellen a dolgok ellen már nemtudunk mit tenni, ezvaan.
2012. okt. 10. 15:30
 2/7 anonim válasza:
14%

Én Liberális vagyok leszarom a magyar nemzetet, vallást.

A múltat el kell felejteni jelenen kell gondolkodni.



Nemzeten vallástalan vagyok 15F

2012. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
vki nem segítene? szinötös vagyok magyarbóól de ez sose ment..
2012. okt. 10. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ma 15:32, te valamit teljesen félreértettél. A liberális szó nem azonos az értelmi fogyatékossal.
2012. okt. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A szóképek elsődleges, eredeti jelentésüktől eltérő értelemben használt szavak, pl. hasonlat, metafora és válfaja, a megszemélyesítés, valamint a metonímia is, de gondolom ezekről már hallottál:) Az alakzatok stílusélénkítés eszköze és vall a költő lelkiállapotáról is. A szóalakzatok a szóismétlés, szóhalmozás, kötőszóhalmozás, fokozás, szórend megváltoztatása. Gondolatalakzatok a felkiáltás, túlzás, nagyítás ellentét, párhuzam, irónia, szójáték stb... A Himnuszban az 1-5. versszak és a 6-8. versszak is szembenáll egymással, mint múlt és jelen, ez is egy féle ellentét. A hetedik versszakban ellentétet alkotnak továbbá a kedv, öröm - halálhörgés, siralom, szabadság - rabság. Gondolatalakzatok továbbá a versben a túlzás (vérözön lábainál, lángtenger felette); ezt idegen szóval hiperbolának is nevezik. A paradoxon olyan dolgok összekapcsolása amelyek látszólag kizárják egymást (nem lelé honját a hazában). Valamint felkiáltással is találkozhatunk az elsö-utolsó versszakban (Isten áldd meg a magyart...! Szánd meg Isten a magyart...!)
2012. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
"Történelmi-nemtudodmik": itt valószínűleg arra gondolsz, hogy a honfoglalás, Mátyás király harcát a törökökkel, amikor elfoglalta Bécset, a tatárjárást, törökök uralmát (4.vsz.), a törökök győzelmét és a hazaárulást (5.vsz.).
2012. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Párhuzamot tudtok nekem mondani?? (:
2019. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!