Hogy oldjam meg ezt? (x-2) a negyediken


2012. okt. 11. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Akár "brute force"-módon: kiszorzod simán a hatványozás definíciója alapján, tehát (x-2)^4=[(x-2)^2]^2=(x^2-4x+4)^2=...Ennél kicsit elegánsabb, ha a binomiális tételt használod fel hozzá. Ami ehhez kell, az a Pascal-háromszög n=4 sora, amiben az együtthatók vannak: 1,4,6,4,1.

A kifejtés: x^4-4*x^3*2+6*x^2*2^2-4*x*2^3+2^4. Ezt rendezve kapjuk, hogy: (x-2)^4=x^4-8*x^3+24*x^2-32*x+16. Ellenőrzés: [link]

2012. okt. 11. 14:35