Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. kategóriás matek oktv...

1. kategóriás matek oktv megoldásai?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 19:35
 1/3 anonim válasza:
első feladat n=3, n+1=4, így 2015-öt felbontottad prímtényezőkre és kijött hogy 8 osztója van. a harmadik(?) feladatban x, y, z-re kijött nekem hogy 3,4, 5, de bizonyítani sajna nem tudtam. Utsó feladatba majdnem beledöglöttem, deriválással próbálkoztam de mindig gyök50 jött ki, ami pont nem lehetett. a törtesnél számegyenesen jött ki egy intervallum, pontosan most nem tudom megmondani de azt úgy kellett, hogy megnézted hogy mi van ha az abszoltútérték pozitív ill. negatív meg megcsináltad hogy nevező, gyök alatti érték nem lehet 0/negatív. a háromszögesnél fogalmam sem volt.... remélem segítettem :D
2012. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én az elsőnél csak a valós osztót néztem.... (1 és önmaga nem) így n=15->3 és 5, n+1=16-> 2 4 és 8, n+2012=2027-> prímszám. A háromszögesnél pedig én sem tudtam hozzászagolni, de biztos vagyok benne, hogy azt elírták, mivel nem lehet olyan párhuzamost húzni a szögfelezővel, ami mind2 oldalt metszi valahol, szerintem merőlegesre gondoltak csak elírták. Egyedül akkor, ha a C=Q=P, de akkor meg az alatta lévő állításnak nincs értelme mert 0/vmi lenne. x+y+znél elkezdtem egyenlet rendszerrel, aztán beleuntam, x-nek megadtam az egyet, kaptam egy másodfokú egyenletet, aminek hülye gyöke lett szóval azt hagytam is, utána elkezdtem próbálgatni különböző 1 jegyű számokat aminek az összege 12 és egyik sem 0. Nekem is a 3 4 5 jött ki mert ugyebár (3x4)+(3x5)+(4x5)=47, beírtam a 2 egyenletbe és azzal "bizonyítottam". A többire annyira nem emlékszem már, de az biztos, hogy nem volt könnyű. 5órából 3at használtam ki, aztán felhúzott idegileg és ott hagytam a háromszögeset.
2012. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyenesről volt szó, nem szakaszról.
2012. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!