Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítséget kérek az alábbi...

Segítséget kérek az alábbi feladat megoldásához! Köszönöm! Segítene valaki megoldani a házi feladatot?

Figyelt kérdés

Húzd alá a segédigéket a szövegben!

A nagymamám tanítónő volt. Mára már ősz lett a haja. A régi tanítványai nagyon kedvesek voltak. Meglátogatták őt a születésnapján. Én is tanítónő leszek. A nővérem festő lesz. A helyi tévéadó hamarosan be fogja mutatni a képeit. Mindannyian nézni fogjuk az előadást. Jobb lett volna, ha nem délelőtt lett volna a műsor.



2012. okt. 11. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A lenni ige alakjairól van szó:

1. mondatban: volt

2. lett

3. voltak

4. nincs benne a lét ige egyetlen alakja sem

5. leszek

6. fogja

7. fogjuk

8. lett volna, meg egy van a mondatban, lett volna

Szia, Jó éjt !

2012. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 6. mondat

Nővérem festő lesz. segédige lesz

2012. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jajajaj ! Még rosszul is számoltam a mondatokat, köszönöm a javítást, remélem, időben látta a kérdező is.

Bocs !

2012. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves Erzsimama!

Örülök, hogy válaszoltál.

Sokáig gondolkodtam, hogy elküldjem-e a javítást, nehogy úgy érezd, hogy belekontárkodok a válaszodba.

Annak is örülök, hogy vagyunk itt néhányan, akik szeretik a magyar nyelvet, és próbálják ezt átadni a fiatalabb nemzedéknek.

Így ismeretlenül is köszönöm, hogy te is ebbe a táborba tartozol.

Üdv: Ági

2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Ági ! Köszönöm a megkeresést, örülök, ha kijavít valaki, én egy kicsit régen voltam már iskolás, de nagyon jó magyar tanárnőm volt még általánosban, amit tudok, szinte azóta tudom.

Ő mondta mindig, ha egy szabályról volt szó, úgy tanuljuk meg, hogy még nagymama korunkban is emlékezzünk rá.

Hát a nagymama kor az jó pár éve eljött, de azért van, ami elmaradt útközben.

Amit a segítségről írtál, azzal maximálisan egyetértek.

Üdvözöllek szeretettel Erzsi mama

2012. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves Erzsi mama!

Köszönöm a választ, a házim kész, csak az a baj, továbbra sem értem a segédige fogalmát. A fogja és a volna egyértelmű, a volt van lesz lett szófaját nem értem, hiszen úgy tanultam, hogy azok az "igék" szófajába tartoznak, létezést fejeznek ki. Nagy segítség lenne, ha el tudná magyarázni nekem Erzsi mama.

Köszönöm!

2012. okt. 12. 18:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A lenni létige, elsősorban ebben a szerepében ismerjük.


Itt megtalálod a példamondatokat:

[link]


Itt pedig megtalálod a kopulatív igét, a kapcsolóigét, amely a nyelvészetben az összetett mondatok segédszava.

A kopula gyakran a létige, de a magyarba lehet a lesz, marad, múlik /valahány éves/ igék származéka is.

Kopula a magyarban a szókapcsolatokban használt való és volta segédszó is.

pl. a kerékpárral való versenyzés, a férfi tanár volta...


[link]


És még ez is segíthet neked:

[link]


Üdv: Ági

2012. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia Ági !

Köszi a válaszodat, azért nem jelent meg itt az én válaszom, mert a kérdező privát üzenetben is megkeresett, és azt láttam először, ott válaszoltam.

Üdv

2012. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia erzsimama!


Én pedig azért válaszoltam, mert azt gondoltam, hogy nem vagy netközelben, és a kérdező várja a választ.

Egy ideig vártam, hogy megjelenjen a válaszod, de úgy gondoltam, hogy segíthetek, ha leírom, amit tudok.


Üdv: Ági


A kérdezőnek pedig üzenem, hogy ilyen esetben legyen olyan szíves, írja ide a kérdéshez, hogy már megkapta rá a választ.

2012. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Ági!

Nagyon köszönöm a segítséget.

Az elmúlt napokban nem voltam net közelben, elnézést kérek a késlekedésért.

Köszönöm!!!!

2012. okt. 21. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!