Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jellemezné valaki a principátu...

Jellemezné valaki a principátus rendszerét?

Figyelt kérdés
neten is utánanéztem már de mindenhol csak a fogalmát írja le és nekem nem az kell hanem egy pár mondatos jellemzés de sehol nem találom..:/

2012. okt. 12. 18:46
 1/5 anonim válasza:
100%
Principátus: burkolt egyeduralom. A tisztségek (consul, néptribunus, proconsul, pontifex maximus) a császár személyében egyesülnek. Így ő a végrehajtó hatalom (consul) a vallási élet irányítója (p. maximus). Tribunusként vétójoga van. Testőrséget, hivatalnokokat, hadsereget ő nevezi ki. A szenátus (törvényhozó hatalom) megerősíti a csázsárt.
2012. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
8. ban ezt tanultuk remélem megfelelő lesz.
2012. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi :D én is remélem mert tz-t irok jövőhéten és a tanár ki volt akadva hogy senki nem tudta jellemezni csak a fogalmat tudta..:D hát remélem nekem majd ezt elfogadja :D
2012. okt. 12. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Octavianus (Augustus) ie. 31-ben kezdi meg az egyeduralom kiépítését. Megkapja a princeps nevet, tehát ő szavazhat először a szenátusban. Ekkor veszi fel az Augustus nevet. Uralmának időszakát nevezzük Principátusnak, ami a császárság burkolt formája. Fontos, hogy a ő először csak a consul és imperátor lett, a többi rangot a szenátustól kapta. Ha jól emlékszem: consul, censor, imperátor, pontifex maximus, augur, proconsul, néptribunus lett. Uralkodás alatt háttérbe szorította a népgyűlést és a szenátust. Szakértőkből álló hivatalnokréteget szervezett, akik fizetést kaptak! Hadseregreformot vezetett be, lecsökkentette a légiók számát 25-re.


hirtelen ennyire emlékszem, remélem hasznos :)

2012. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :D igen hasznos :D
2012. okt. 13. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!