Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik korban élnél a legszíve...

Melyik korban élnél a legszívesebben?

Figyelt kérdés

Ezt a címet kaptuk a fogalmazásra.

De fogalmam sincs hogy kezdjek bele.

Vagyis nem értem a kérdést.

Segítsetek!


2012. okt. 14. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Én kicsit éltem is az indiánok életét, észak-amerikai síksági törzsekről van szó, van ilyen baráti kör jelenleg is hazánkban.

Róluk tudnék mesélni neked, nagyon romantikus volt az életük.

Legyen mondjuk a 18. században a történet, tipikben /sátorban/ laktak, amelyet a bölény bőréből készítettek, kar vastagságú, hosszú fahasábok tartották ezeket.

Kör alakú nyíláson mehetsz be rajta,fölül füstnyílás is van, mert a sátor közepén lehet tüzet rakni.

Körben vannak az ágyak mogyorófa vesszőjéből készültek, ezek vannak letakarva állatbőrökkel.

Ruhájuk szarvas bőrből készült, nőké hosszú, bokáig érő, nagyon szépen kihímezve gyöngyökkel, hajuk copfba fonva, homlokukon is gyöngyből készült pánt van.

A férfiak ágyékkendőt viselnek, nyáron persze, télen ők is bőrből készült inget, és un. lábszárvédőt hordanak, ami olyan, mintha egy hosszú nadrág szárát levágnád, ez van felerősítve az ágyékkendőjüket tartó övre .

Nekik is hosszú a hajuk, kibontva is veselik.

Hajukba sastollat tűznek.

A törzsfőnök pedig ünnepeken szintén sastollakból készített fejdíszt visel, biztos láttál már ilyet fotókon.

Lovon járnak, nomád népek, mint az ősmagyarok voltak, helyüket állandóan változtatják, ahogy a vadak vándorlása miatt erre szükségük van.

Télen megállapodnak egy helyen. Takarókba burkolózva vészelik át a telet.

Érdekes még, hogy életkorukat így mondják.... telet láttam.Azért, mert a tél túlélése volt a legnagyobb megpróbáltatás számukra, hiszen csak sátraik voltak.

Az elejtett állatok húsát ették, télre megszárították, porrá őrölték, és úgy fogyasztották, hogy vízzel kicsit pépesre keverték, olyan lehetett, mint a májkrém, vagy húspástétom most.Még leírok egy szertartást, amely át-meg átszőtte életüket.

A békepipa elszívása azt a célt szolgálta, hogy a szomszédos törzsekkel folytatott harcukat lezárták, tehát békét kötöttek, tovább nem harcolta, megegyeztek.

Körbe ültek a tűz körül, és a négy égtáj felé fújták a füstöt, sorban, egymás után.

A pipát bőrből varrt pipazacskóban tartották, ez is hímezve volt gyöngyökkel.

A lábbelijük mokaszin volt, ez is bőrből készült.

Talán ennyi, ha még kíváncsi vagy bármire, később leszek.

Tehát a fogalmazást kezdheted úgy, hogy Észak-Amerikában, az indiánok életét szívesen élted volna.

2012. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!