Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyelvtan, házi? Bővebben lent.

Nyelvtan, házi? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hiába próbálkozok egyszerűen semmit nem értek belőle.:@

Valaki tudna benne segíteni?

Vizsgáld meg egyszerű mondat szerkezetét. Nyelvtanórán sok érdekes dolgot tanulnak a hetedikes diákok az anyanyelvükről. A) Karikázd be azokat a szavakat amelyek nem töltenek be önállóan mondatrészszerepet. B) Másold le a mondatot alkotó szószerkezeteket.



2012. okt. 14. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!hátha tudok segíteni!

1. legfontosabb a kérdezés, mondatrészi szerepre, tehát MINDIG KEZDD ÍGY-

a,Mit állítok?? <válasz:tanulnak>

b,Kiről állítom ezt?-Kik tanulnak? <diákok>

c,Mit tanulnak? <dolgot> EZ A TÁRGY.

d,Milyen dolgot tanulnak? <érdekes> ez JELZŐ

e,Mennyi érdekes dolgot tanulnak? <sok érdekes> EZ IS JELZŐ.

f, Hol tanulnak? <nyelvtanórán>

g, Miről tanulnak? <anyanyelvükről "tanulnak">


1.A JELZŐ ÉS A TÁRGY AZ A, KÉRDÉSEDRE VÁLASZKÉNT MÁR MEGVAN, MERT ÖNÁLLÓAN NEM MONDATRÉSZ.(melléírtam a mondat mellé, ahol jelző van)

2. Szószerkezetekre példa amikre a rákérdezés után kapsz meg válaszként-pl. anyanyelvükről tanulnak, dolgot tanulnak, nyelvtanórán tanulnak.


majd írj, h jó lett-e.

2012. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

bocsi, az önállóan nem töltenek be mondatrészi szerepet rosszul írtam, ide általában, névelő, névutó, igekötő tartoznak, jelen esetben a NÉVELŐK-- "a" "az"

és Nem a jelző, rosszul írtam.

2012. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!