Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Novella elemzés, de hogyan?

Novella elemzés, de hogyan?

Figyelt kérdés
Holnap Móricz valamelyik novellájából fogunk írni elemzést ... fogalmam sincs , hogy mit írhatnék a bevezetésbe!! Meg amúgy az egész elemzést nem tudom , hogy mit írjak .. soha nem tudtam én 2-3 oldalt írni .. de most muszáj lesz :S léci valami hasznos infóóót .. előre is köszönöm!! :)
2012. okt. 14. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Órán mit tanítottak mégis a novellaelemzésről?
2012. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak a szempontokat írtuk le, de amúgy meg nem gyakoroltunk meg semmi!! :/:/
2012. okt. 14. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Kellene legalább tudni, melyik novellájáról lehet szó.Általánosságban csak annyit tudok segíteni, hogy először be kell határolni, mikor írta, ez melyik írói korszakát jelenti, minek alapján írta, tehát például saját élmény-e, vagy környezetében láthatott, hallhatott hasonló történetet.

Ezután jöhet egy tömör tartalmi elemzés, szereplők jellemzése.

Írói eszközök, amelyek jellemzik a művet, például szép tájleírás mondjuk, vagy egy vihar szép leírása, szép hasonlatok, megszemélyesítések a novellában, ilyesmi.

Végül pedig, véleményed a műről, tetszett-e, miért, ?

2012. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó :)
2012. okt. 14. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tudtam volna a konkrét művet, még többet is segítettem volna. Látom a kérdésekből, ezt nem gyakoroltatják eléggé a tanárok, vagy nincs idő órán az elemzésre,- abból lehetne tanulni- mert sokan kérnek elemzésben segítséget.

Jó tanulást kívánok ! Szia

2012. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!