Matek házi: Expon. Egyenlet -> másodfokú egyenletre visszavezetni. Innentől tovább hogyan?


Eddig jutottam el (a legfelső képlet a feladat)

[link]


A feladat pedig úgy szól, hogy:

"Másodfokú egyenletre visszavezetve oldjuk meg a következő egyenleteket a valós számok halmazán!"


Megoldás: x(1)=0; x(2)=2


Köszönöm a helpet! :)



2012. okt. 15. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:

5^(2x) = 5^x^2

Innen pedig 5^x=a, és meg is van a másodfokú egyenleted.

A 25-öt hagyd békén!

2012. okt. 15. 16:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. okt. 15. 17:27