Ytlosz kérdése:

6. gyökalatt 5 az x+3 -on= 25 az 1/2-en Nekem az X= 1 lett. Jól számoltam?

exponenciális egyenlet

2012. okt. 15. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó az eredményed. Helyesen: x=3
2012. okt. 15. 19:53
 2/7 anonim ***** válasza:
x=-1, mert gyök 5^(x+3)=gyök5 ^2. Innen x+3=2 és x=-1.
2012. okt. 15. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez volt a kérdés, és ez a válasz:

[link]

2012. okt. 15. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkitől sorry!


6. gyökalatt 5 az x+2=25 az egykettediken.

Szóval 3-as nincsen benne!!!!

A képen nem jól van az egyenlőségjel után 25 az 1/2-en.

Bocsánat még egyszer!

2012. okt. 16. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért? 25 az egykettediken az nem négyzetgyök 25?

Vagy mi a gondod?

2012. okt. 16. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, ha más a feladat, más az eredmény is:

[link]

2012. okt. 16. 21:03
 7/7 anonim ***** válasza:

További kérdéseidre itt vannak a válaszok:

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 18. 20:23