Rezgőmozgás és indukált feszültség?


1) Harmonikus rezgő pontszerű test legynagyobb gyorsulás 60 m/s^2. A legnagyobb gyorsulású fázist 0.5s múlva követi a legnagyobb sebességű fázis.

a) Mekkora a rezgés frekvenciája?

b) Mekkora a legnagyobb sebesség?


Itt nem értem azt, hogy a(max)=yw^2, viszont nem ismerjük a kitérést, hogy ki tudjuk számolni a körfrekvenciát,amiből kijön a frekvencia.



2) Ha egy rugóra 100g tömegű testet függesztünk, a rugó 1 cm-rel megnyúlik.

Mekkora tömegű testet kell felfüggesztenünk ugyanerre a terheletlen rugóra, ha azt szeretnénk, hogy 0.6s periódusidővel rezegjen?



3) Az 1m hosszú, 10cm átmérőjű 30000 menetű légmagos tekercsre egy másik 50000 menetű tekercset csévelünk. A külső tekercsben kezdetben 0.5A erősségű áram folyik. Ezután az áramot egyenletesen nullára csökkentjük, és eközben a belső tekercs két vége között 4V feszültséget mérünk. A két tekercs egyenlő hosszú.

Mennyi idő alatt ment végbe az áram lecsökkenése?


2012. okt. 16. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem vhogy így:

1) s = A*sin(wt)

v = A*w*cos(wt)

a = A*w2*-sin(wt)


A legnagyobb gyorsulás és sebesség között 1/4 periódus tellik el, tehát T=2s


2) w = gyök(D/m)

T = 2pi*gyök(m/D)


[link]

2012. okt. 16. 20:41