Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van az ilyenfajta reakció...

Hogy van az ilyenfajta reakcióegyenlet?

Figyelt kérdés
A sima reakció egyenletet értem de ha 2 van belőlük úgy nem. pl. Al + O2(a kettes az jobb alsó sarokban van kicsibe)Az ilyen fajta egyenletet hogy lehet megcsinálni?
2012. okt. 17. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a problémád.

Az oxigén a természetben O2 molekulaként van jelen. Alumíniummal reagálva Al2O3 keletkezik. Ennek a reakcióegyenlete: 4 Al + 3 O2 = 2 Al2O3, mivel mindkét oldalon ugyanannyi atomnak kell lennie. Ez egy sima reakcióegyenlet, ezért nem értem a kérdést.

2012. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De már amikor az elektron átmenetet írom föl már akkor is duplán kell számolnom az oxigén elektronjait? És ha kész van akkor hogy megnézzem hogy egyenlő lesz-e akkor adjam össze vagy vonjam ki ezeket, hogy ellenőrizzem vagy hogy?
2012. okt. 17. 15:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg a végén nem kell odaírni az O-hez azt a 2-t ami az elején ott van?
2012. okt. 17. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:

OMG...

Az O2 egy molekula, ami 2 db oxigénatomból áll. Ez a kötés a reakció folyamán felbomlik, és a reakcióban mint 2 db oxigénatom viselkedik. Szóval O2 = 2 db oxigénatom, csak mivel természetben molekulaként fordul elő ezért a reakcióban nem 2 O-t írunk hanem O2-t.

Az ellenőrzésről: az egyenlet mindkét oldalán meg kell hogy egyezzen az azonos atomok száma, a töltéses és az elektronármenetek (bár utóbbi ellenőrzése általánosban nem nagyon fordul elő, te meg gondolom most kezdted tanulni a kémiát).

2012. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. okt. 17. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!