Zene vagy úszás?

Figyelt kérdés
Egy 3-4 oldalas házi dolgozatot kell írnunk, a téma szabadon választható, és nem tudok dönteni, hogy a zenéről írjak, mert akkor az ének tanárom tudna segíteni, vagy úszásból, aminél nem hiszem hogy tudnak segíteni a tanárok max. a töri. Egyáltalán hogy kezdjek neki? Pontokba írja, vagy csak simán szöveget? Zenéről mondjuk le tudom írni a kialakulását, fejlődését híres zenészeket. Úszásnál írhatnék talán a kialakulásáról, olimpiai bajnokokról, híres magyar úszókról. Nincs túl sok ötletem :(

2012. okt. 20. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen házi dolgozatot? Esszét, fogalmazást vagy szabadon választható stílust?


Ha fogalmazás, akkor tudd, hogy van bekezdés, tárgyalás és befelyezés. Az esszénél tartalmaznia kell mindent, és gúy csináld, hogy sok legyen benne a fontos adat, kevesebb a fölösleges maszlag.


Mi érdekel téged? Honnan jött a zene és az úszás? Mert szereted őket? Keress olyan dolgot, amit szeretsz. Például egy érdekes tudományágat, tudom is én biofizika vagy kémia vagy valami, ami érdekel téged.


Viszont mond meg, hogy mit kell írnod. Mert lehet, hogy vázlatot, ami pedig nem egyenértékű a fogalmazással.

2012. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mind2 :) Szabadon választható, nem? :) Akkor írjad bele mind a kettőt!:)
2012. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért választottam ezeket, mert ezeket szeretem. És úgy kéne elvileg megírni, hogy mondatok legyenek. Szóval nem pontokba, de nem is kell nagyon bekezdés. Úgy kéne, hogy fontos dolgokat írni, és érdekességeket, amik engem érdekelnek, de engem az egész érdekel, hiszen azért választottam.
2012. okt. 21. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!