Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket, hogyan kell kiszámolni?

Ezeket, hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

jövőhéten ilyen feladatokból lesz dolgozat, de én egyáltalán nem értem sajnos. soha életemben nem értettem az ilyen dolgokhoz, hogy kamat meg tőrlesztő részlet stb. eltudnátok magyarázni?

itt van 2 feladat:

péter 1. 000. 000ft-ot vesz fel a bankból 1 évre 26%-os kamattal. mennyi a havi törlesztőrészlet?


janos 1. 000. 000ft-ot helyez el a bankban 7,5%-os kamatra? mennyi kamatot kap vissza?

mennyi a bank haszna a két ügyleten?


2012. okt. 21. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Képletek:

[link]


Szövegláda:

[link]

A havi törlesztőrészlet az évi részlet 1/12-e.

Az a lényeg, hogy amit az nem fizetsz vissza, az hozzácsapódik a tőkéhez a megadott kamattal, és azután kamatot kell fizetned, évről évre. Ronda mértani sorozat összegképletek jönnek ki. A betéted egyes részletei más-más ideig kamatoznak. A kölcsönöd vissza nem fizetett részletei is lépcsőzetesen egyre több ideig vannak nálad, ezért egyre több éves kamatos kamatot kell utánuk fizetned.

2012. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!