Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sürgős! Hogyan kell felépíteni...

Sürgős! Hogyan kell felépíteni egy verselemzést?

Figyelt kérdés
Juhász gyula - Gulácsy lajosnak c. verset kéne 3 oldalban elemeznem. Mivel idén érettségizek, szeretném magamtól megcsinálni, de sajnos nem tudom, hogyan kell felépíteni általánosan egy verselemzést, mivel a tanár nem segített benne... előre is köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 21. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
mi sürgős ezen, mikor szerdán lesz csak suli? neten keress rá ne mástól várd el, hogy segítsen
2012. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Idén érettségizel, és most jut eszedbe, hogy nem tudsz verset elemezni önállóan? Persze, persze, mindig a tanár a rossz, tudjuk.

Menj be a könyvesboltba/könyvtárba, és vegyél/kölcsönözz ki olyan könyvet, amiben verselemzések vannak. Olvass el néhányat, aztán próbáld meg magad is.

2012. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és NE a neten keresgélj.
2012. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban egy verselemzést a következőképpen szoktunk felépíteni, bár régen voltam középsulis, érettségi ötös, talán ma is működik.

Először arról kell írni, mikor keletkezett a vers, a költő milyen korszakában, mikor jelent meg először, melyik kötetében.

Milyen körülmények között született a vers, valamilyen magánéleti válság, életrajzi utalások találhatóak-e benne?

Valakinek írta, valakiről írta, aki közel állt hozzá ?

A költemény rövid tartalmi áttekintése, költői eszközök, melyek megjelennek a versben, hasonlatok, megszemélyesítések,metaforák, szép tájleírás esetleg, alliteráció, szavak kezdőhangjainak összecsengése stb.

A vers hangulata, légköre, rád milyen hatást gyakorolt,miért tetszett, esetleg valamiért nem.

A költő helye a magyar irodalomban, kedvelt, kevésbé ismert,melyik költői-írói csoportnak volt tagja,itt Juhász Gyula a Nyugat nemzedékéhez tartozott.

Mi jellemző a nyugatosokra, az ő kortársairól néhány szó, akikkel barátságban volt, akik hatással voltak költészetére, esetleg épp erre a versére is.

Nagyjából ennyit tudok segíteni.

2012. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó jókat írt. ;)


"Idén érettségizel, és most jut eszedbe, hogy nem tudsz verset elemezni önállóan? Persze, persze, mindig a tanár a rossz, tudjuk. "


Erre a kommentre csak azt tudom mondani, hogy sokáig én se tudtam elemezni, mert nálunk a tanár mindig lediktálja a verselemzéseket. Na akkor most ez az én hibám? :P

2012. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne legyél FELGMA és ne szóld le a kérdezőt mert igen is normálisat kérdezett!!
2013. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!