Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kezdjem el a fogalmazást?

Hogyan kezdjem el a fogalmazást?

Figyelt kérdés

Az irodalom tanárom megkért írjak fogalmazást ezzel a címmel: Az én iskolám

8.-os vagyok

Sürgős lenne!



2012. okt. 23. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ő ez egy nagyon egyszerű cím, és több oldalt lehetne írni belőle.

A fogalmazást így csináld.

- bevezetés

-tárgyalás

-befejezés.

Figyelj arra, hogy ha Bevezetést írod akkor egy icipicivel beljebb kezded a mondatodat. Amikor a tárgyalás jön akkor új sorban írod és azt is egy kicsit beljebb akárcsak a befejezést.

A fogalmazás másik pontos lényege a helyesírás.

2012. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezeket tudom!

Csak hogy mit írjak azt nem tudom

Kezdjem le úgy hogy hol található (bevezetés)

Milyen kívülről és belülről, hány tanár, osztály és tanterem meg ilyenek vannak (Tárgyalás)

Azért szeretem mert... (Befejezés)


Így jó lenne?

2012. okt. 23. 11:54
 3/5 anonim válasza:

Írj 1-2 adatot az iskoládról: teljes név, alapítás, diákok száma stb. Csak ne legyen hosszú.


pl.: Az iskolámat a(z) xy ált. iskolát -ekkor- alapították. -Ekkora- területen fekszik és -ennyi- diák tanul itt. stb. Csak figyelj rá, hogy a befejezés is kb ugyan akkore terjedelmû legyen!

2012. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2012. okt. 23. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen először, mikor alapították, kiről nevezték el, róla is lehet egy mondat erejéig megemlékezni.

Milyen híressé vált tanulók jártak ebbe az iskolába.

2012. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!