2012. okt. 23. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

2×2 párhuzamos és 4 egyenlő = négyzet, rombusz.

2×2 párhuzamos és 2×2 egyenlő = téglalap, paralelogramma.

1×2 párhuzamos, 2 átellenes és esetleg még 1 egyenlő = szimmetrikus trapéz.

1×2 párhuzamos, két szomszédos egyenlő vagy nincs két egyenlő = nem szimmetrikus trapéz.

Nincs párhuzamos, 2×2 szomszédos egyenlő = deltoid.

2012. okt. 23. 14:29