3szám összege 328. Határozd meg a 3 számot ha az elsö elosztva a 2 dikal a 3 dikal a hányados mindkét esetben 2 a maradek pedig 8? . Nem tudom

2012. okt. 24. 17:50
 1/1 anonim válasza:

a 3 szám: x,y,z x+y+z=328

első szám:x

második szám: (x-8)/y=2

harmadik szám: (x-8)/z=2

második szám egyenlete y-ra levezetve: y=(x-8)/2

harmadik szám egyenlete z-re levezetve: z=(x-8)/2

ha az eredeti egyenletbe visszahelyettesíted, akkor x+(x-8)/2 + (x-8)/2=328

vagyis 2x-8=328 x=168 y, és z pedig=80

2012. okt. 24. 20:28