pl.: (a/b)-(b/a)= számláló/(a*b)

Mondjuk a=2^2 és b=3^2

Magyarázatot szeretnék.



2012. okt. 24. 19:37
 1/1 BKRS ***** válasza:

a/b - b/a

egy megfelelő közös nevező a*b

a/b - b/a = a²/ab -b²/ab =

(a²-b²)/ab =

Ezt a számlálót persze szorzattáis lehet írni, hiszen két négyzetszám különbsége:

=(a-b)(a+b)/ab


Ha mondjuk a=4 és b=9, akkor

a/b+b/a=(a-b)(a+b)/ab=5*13/36 = 65/36

2012. okt. 24. 20:08