Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2 oldalas etika fogalmazás...

Armagedon kérdése:

2 oldalas etika fogalmazás Miért vagyok a világon?

Figyelt kérdés

az etika tanár olyan házit adott hogy írjunk fogalmazást ezzel a címmel Miért vagyok a világon és ezeknek kell benne lennie:-énkép (testkép)a külsőm

-erkölcsi énkép

-a szabályokhoz való alkalmazkodásom

-milyen ember típus

-másokhoz való viszony

-Ki vagyok?

-céljaim

Szóval aki tudna segíteni az segítsen

ui:7.-es vok


2012. okt. 25. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Most azt várod, hogy írjuk meg helyetted ezt a házi feladatot? Nem ismerünk, nem tudjuk hogy nézel ki? Egyébként, ha mondta a tanár, hogy 2 oldal, akkor tudsz csalni valamennyit: betűtípus Ariel, mérete 12-es, sortávolság másfeles. Így kb egy fél oldalt lespóroltál, és nem is feltűnő annyira az egész, és "kilóra is megvan" a fogalmazás.


De segítek valamennyit, hogy elindulj:

- énkép (testkép) külsőm: láttad már magad tükörben? Mit láttál? Le kellene írni őszintén, hogy milyennek gondolod magadat külsőleg.

- erkölcsi énkép: milyen erkölcsi nézeteket vallasz: hedonista vagy (ergo élsz a mába, bulizol, nem érdekel, mi lesz holnap), vagy épp a keresztény erkölcsöt (nem teszed azt másokkal, amit nem szeretnél, hogy veled is tegyenek) gyakorlod, ez csak két példa, interneten keresgélj rá, hogy milyenek vannak még és melyik áll hozzád a legközelebb.

- szabályokhoz való alkalmazkodásom: senki sem tartja be az összes szabályt, amivel valaha találkozik életében, valamit mindig megszeg. Mitől függ, hogy betartod pl. azt, hogy nem mész át a piroson, vagy épp átmész a piroson? Mely szabályok fontosabbak neked, az írott, vagy íratlan szabályok?

- Milyen ember típus: itt adok egy linket, töltsd ki a tesztet, de ŐSZINTÉN! Ajánlom a 96 kérdéses tesztet [link] Illetve ha ezt túlzásnak érzed, akkor keress rá ezekre a szavakra és olvasd el, mit írnak róluk: szangvinikus, kolerikus, flegmatikus, melankolikus.

- Másokhoz való viszony: előző pont gyakorlatilag meg is adja erre a választ, mert nem mindegyik típus áll ugyanúgy az emberekhez: amelyik típusba tartozol, keress rá, hogyan viszonyul a többi emberhez.

- Ki vagyok?: hová helyezed magad a világban? Vagy az osztályban? Szeretnek a többiek?

- Céljaim: mivel lennél elégedett mondjuk 30 év múlva? Van egy házad, egy autód, családod? Hány gyereket szeretnél? Mit szeretnél dolgozni?


Kicsit gondolkozz is rajta, nem egy nehéz feladat ez, mert ki ismerne téged jobban saját magadnál? :D

2012. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Beírod Googlebe, hogy személyiségteszt, kitöltesz párat, és az eredményeket felhasználhatod!:)
2012. okt. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
már megírtam de azért köszi a válaszokat
2012. okt. 27. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!