Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom meg határozni egy...

Lth.dreamer kérdése:

Hogy tudom meg határozni egy derékszögű háromszög oldalai hosszát ha egy oldalt és az összes szögét ismerem. Tehát: a =? b = 40 c =? A = 30 B = 90 C = 60

Figyelt kérdés
ábrázolva a háromszög: [link]
2012. okt. 26. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szögfüggvényekkel. vagy ha azt még nem tanultátok, akkor észre kell venni, hogy ez a háromszög egy félbevágott szabályos háromszög.
2012. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Szögfüggvényekkel. vagy ha azt még nem tanultátok, akkor észre kell venni, hogy ez a háromszög egy félbevágott szabályos háromszög."


Nem lehetne pontosabban? Másik pedig, rendben hogy a példa értékkel kihozható egy szabályos háromszög, de nekem a megoldás egy derékszögű háromszögez kell.

2012. okt. 26. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetne kicsit udvariasabban kérdezni?


Melyik lehetőséget szeretnéd részletesebben?


Egyébként pedig erősen javasolt az órai füzet és a tankönyv forgatása, ha megakadsz a háziban.

2012. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

/*off*/

"Nem lehetne kicsit udvariasabban kérdezni?"

-Sajnálom, nem akartalak megbántani, csak nem gondolom azt hogy a válaszod "hasznos válasz"


"Melyik lehetőséget szeretnéd részletesebben?"

Amelyikkel a legkevesebb művelet szükséges, helyes értékek megszerzéshez


"Egyébként pedig erősen javasolt az órai füzet és a tankönyv forgatása, ha megakadsz a háziban."

Értem, köszönöm a tanácsot, de ezt sem tudom helyesnek ítélni a kérdésemre.

/*off*/


Nem teljesen biztosan, de a szinusz tétel lehet szerintem a megoldás és valahogy így írnám fel.


a = b * sinγ

c = b * sinα


Azt hiszem ennél egyszerűbben nem lehet.

2012. okt. 27. 08:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor így jártál:)

Normálisan kommunikált kérdésre normális választ adok.

2012. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!