Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarázat kellene a másodfokú...

Magyarázat kellene a másodfokú egyenlőtlenség megoldásához. El tudnád nekem magyarázni?

Figyelt kérdés

több kérdésem is lenne.

az 1. hogy, hogy egy ilyen egyenlőtlenségnek a megoldásából hogy tudom felírni az intervallumot?

3x(x+5)<0

x1=0 x2=-5

xE}-5;0{

vagy

2x(2-x)<0

x1=0 x2=2

xE}-végtelen;0{U}2;végtelen{


a 2. hogy, hogy kell felrajzolni a függvényt? honnan tudom h "mosolygós" vagy "szomorú" a függvény?

[link]


a 3. pedig hogy ha egy egyenlőtlenségnek mínusz a diszkriminánsa akk honnan tudom h annak az egyenlőtlenségnek minden szám a megoldása vagy nincs megoldása?

pl.: [link]


előre is nagyon köszönöm aki tud nekem segíteni!


2012. okt. 27. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Onnan tudod hogy felfele vagy lefele nyitott a függvény, hogy megnézed a másodfokú együttható előjelét. Ha nagyobb mint nulla (x^2 pl) akkor mosolygós, ha kisebb (-5*x^2 pl) akkor szomorú.

Ha negatív a diszkrimináns, nem metszi az x tengelyt.

2012. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

és az 1. kérdésemben hogy tudom felírni az intervallumot?

és a 3-ban az oké h nem metszi az x tengelyt, de honnan tudom h akk minden szám a megoldása vagy nincs megoldása?

2012. okt. 27. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

3x(x+5)<0

x^2 együtthatója nagyobb mint nulla -> konvex (mosolygós), tehát a 2 ZH között kisebb mint 0.

I= ]-5;0[


2x(2-x)<0

x^2 együtthatója kisebb mint nulla -> konkáv, tehát a 2 ZH-n kívül kisebb mint 0.

I= ]-végtelen;0[ U ]2;végtelen[


Hármas feladat megértéséhez rajzolj egy mosolygós és szomorú függvényt, ami nem metszi az x tengelyt.

2012. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon, nagyon köszönöm mindkettőtöknek!! :)
2012. okt. 27. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!