[link]

2012. okt. 29. 16:01
 1/2 BKRS ***** válasza:

DOC∡ = COB∡ + BOA∡ + AOD∡ = 90 + 32+90 = 212

BOD∡ = BOA∡+AOD∡ = 32 + 90 = 122

BOD∡ = BOA∡ + AOD∡

Viszont AOD∡ = COB∡= 90, ezért

BOD∡ = BOA∡ + COB∡ = AOC∡

2012. okt. 29. 16:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Kisebbek számára egy rajzos megoldás:

[link]

2012. okt. 29. 18:37