Klauc kérdése:

Valaki segítene megoldani ezeket a trigonometrikus egyenleteket?


Nem egészen házi feladatról lenne szó, hanem egy gyakorlólapot kaptunk és azt sem tudom hol álljak neki. Doga lesz őszi szünet után. Ehhez még csak hasonlókat sem oldottunk meg órán. Valaki tudna benne segíteni? Esetleg elmagyarázná a főbb szabályokat meg ilyesmiket? Halott ember vagyok, ha ezeket nem értem meg :S :D Tudom, sokak szerint könnyű, nekem is az lesz talán, ha megértem egyszer :)


sin (x+2pi/3) = 1/2


2cos (x-pi/5) = -gyök2


tg (3x-pi/2) = gyök3


17sin (2x-29°) = 33


4cos (3x+18°) = gyök5+1


tg (3x+2°) = -1,6


2012. okt. 29. 18:19
 1/2 Radványi Patrik ***** válasza:

Arra kéne gondolnod, hogy mikor veszik fel ezeket az értékeket a szögfüggvények. Példa ként az első:


A szinusz az 1/2 értéket két helyen veszi fel: 30°-nál, és 150°-nál. Mivel ebben az egyenletben radiánban "dolgozunk", ezért ezeket át kell váltani radiánba.


α(rad) = (α(fok) * π)/(180)


itt:

(1) 30° = π/6

(2) 150° = 5π/6


Tehát a szinusz akkor 1/2, ha a benne lévő kifejezés egyenlő (1) vagy (2) egyenletekkel. Az alábbi egyenletek írhatók fel:


(3) x + 2π/3 = π/6

(4) x + 2π/3 = 5π/6


Ezen egyenletek megoldásával már megkapd a kérdéses értékeket.

2012. okt. 29. 18:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy nézz szét a videó-klipjeim között:

http://www.youtube.com/user/Zsiga41/feed

A szögfüggvények alapjaihoz és az egyenletekhez is találsz anyagokat. ( Az egyenlőtlenséges feladatok is jól használhatóak, csak neked még nem kell a "végük".)

Itt a kérdésed feletti keresőbe beírva is rengeteg ilyen feladat van kidolgozva.

2012. okt. 29. 19:17