Hogyan tudom kiszámolni helyesen? (Videó és hang számítási feladat)

Figyelt kérdés

Egy videó méretét szeretném kiszámolni ,külön az audió és külön a videó részét(és a végén összeadni) ,de kicsit elakadtam.


Tehát ,tegyük fel ha az audió része a következő tulajdonságokkal bír mint:. 44,1KHz ,120bit/s , sztereós és 30 másodperes összesen ,akkor:.


A mintavételezést megszorzom a bitmélységgel ,azt az idővel ,majd kettővel mivel sztereós szóval :.44100×120×30×2.

És ekkor megkapom az eredményt bit-ben ,amit előbb |:8-al ,majd |:1024 osztogatok ameddig a feladat kéri.


De mit csinálok pontosan a Videó részével?

Vagyis ha megvan a 30másodpercem ,arra 1280*720 felbontásom ,1124kb/s-el ,és 25kép/seccel ,akkor..


1280×780×1124×30×25?

(Vagy a bitsebességet kbit-ről át kellene váltanom előbb bitre? Már így is olyan számokat kaptam ,hogy "error"-t kaptam eredmény helyett. Vagy lehagytam még esetleg valamit? Színmélység talán még..Vagy már fogalomzavarba kerültem közben?:D)


Valaki okos segítségét kérném:).



2012. okt. 29. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajaj.


Hang: 120 bit/s az nem tudom mi. Általában a felbontás 16 bit, és ahogy írtad a mintavételezés 44,1 kHz (ez egy csatorna, ahogy arra te is rájöttél, vagyis sztereónál kétszeres kell), ezeket csak össze kell szorozni. Viszont ekkor még a tömörítetlen hangról beszélünk. Ha mp3 a hang, akkor pedig meg van adva, hogy mennyi a bitsűrűség, ami az átlag szerint 128 kbit/s, amit csak az idővel kell beszorozni.


Videó: 1280x720 a pixelek számát adja ki (és akkor a határoló sávokat nem számoljuk), de kell nekünk árnyalat is a fekete-fehér helyett, ami ha szürkeárnyalatos akkor 8 bit, ha pedig színes akkor 24 bites, amit ha 25 kép/s sebességgel pörgetünk, akkor 1280*720*24*25 + a feljéc stb.., ezzel megkapod a tömörítetlen videó méretét. MPEG esetén szintén szót ejthetünk a bitsűrűségről, ami nálad 1124 kb/s, amit csak simán az idővel kell beszorozni.


Javítsatok ki ha nem így lenne.

2012. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ohh ,köszönöm a gyors választ:).

A komment alapján már azt hiszem megvan pontosan hogy mit mivel kell szorozni ,és még értem is:D.

Köszönöm még egyszer:).


Szép Estét.

2012. okt. 31. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jártas ebben a dologban, csak azt kérdezem, hogy a videonál a 25 kép/másodperc nem kevés? Egy egyszerü Webcam ma már 30 képet ad le egy másodperc alatt.
2012. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!