Kémia háziban segítség, olvasd el lejebb kérlek (8. osztály)?


360 gramm 20% szennyeződést tartalmazó C-t (szenet/szént) égetünk. Mennyi C (szén) ég el, és mennyi CO2 (szén-dioxid) keletkezik?

Le tudná nekem ezt valaki vezetni? Kérem! És magyarázza is el ha lehet :) Sürgős! Előre is köszönöm :)



2012. okt. 30. 14:25
 1/1 Silber ***** válasza:

Ha 360 g anyagunk van amelynek 20%-a szennyező, akkor 80%-a tiszta szén amely elégethető.

360*0,8=288g égethető szén.

Reakcióegyenlet: C+O2->CO2

1 mol C-ből lesz 1 mol CO2

12g C-ből lesz 44g CO2

288g C-ből lesz xg CO2

_____

x=288*44/12=1056g CO2 (24 mol CO2)

2012. okt. 30. 15:58