Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen arányban osztja a...

Milyen arányban osztja a magasság talppontja a hozzá tartozó oldalt?

Figyelt kérdés

Valami olyasmi kéne, mint pl a szögfelezőnél, ahol pl. b/c az arány, a két rész pedig ac/(b+c) illetve ab/(b+c).


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. nov. 1. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy rusnya képletet találtam a Wikipédiában "általános magasságtétel" címen:

[link]

A derékszögű háromszögre van egy egyszerűbb magasságtétel:

A derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magassága az átfogót két szeletre bontja (p és q), és az átfogóhoz tartozó magasság a két szelet mértani közepe, vagyis m=négyzetgyök(p.q).

2012. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen megoldás megfelel?


[link]


Ha kérdés van, hadd jöjjön. :-)


DeeDee

**********

2012. nov. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már nagyon késő van, ma még folyt.köv. :-)


DeeDee

*******

2012. nov. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, innen már simán menni fog a feladatmegoldás :)
2012. nov. 2. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt az ígért folytatás a kiegészített ábrával:


[link]


Mivel nem tudtam, milyen ismeretek állnak rendelkezésedre, az első részben a Pithagorasz tétel segítségével határoztam meg a részek hányadosát.


Alatta látható, hogy ugyanez az eredmény szögfüggvény és a koszinusz tétel segítségével sokkal egyszerűbben megoldható.


************

A továbbiakra az ösztönzött, hogy említetted a kérdés kiírásában a szögfelezők által felosztott oldal összefüggését.


Az osztótényezők alapjai a


[link]


ábrán találhatók.


A végén Dr. Nagy Ferenc által csak "rusnya képletnek" :-) titulált összefüggés átfogalmazott változata látható. Ha szükséges a levezetés, szívesen elküldöm, de szerintem a fentiek alapján te is meg tudod csinálni.

Egyébként pont egy ilyen rusnya képlet kapcsán jutottam el az osztótényezők rendszeréhez, amit csak magán használatra készítettem, de ha tudod alkalmazni, használd egészséggel. :-)


Ha van kérdés, ne kímélj. :-)


DeeDee

**********

2012. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A szögfüggvényeket sajnos még nem tanultuk most fogjuk nemsokára, épp egy ilyen versenyfeladat megoldása végett tettem fel a kérdést :)

Így utólag verem a fejem a falba, hogy ilyen egyszerű dolog, mint a Pithagorasz-tétel nem jutott eszembe, ha ugyanez a kérdés pár hónappal ezelőtt hozzámjutott volna, akkor azt használom biztosan...

Köszönöm mégegyszer :)

2012. nov. 2. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!