Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnom olyan...

Fogalmazást kell írnom olyan címmel, hogy " Odüsszeusz hajósa voltam " (bővebben lenn)?

Figyelt kérdés
Saját ötletből kell kalandot írnom, sokat gondolkodtam de nem tudok semmit. Földközi tenger legyen a helyszín, leleményességről kell írni és hogy hogyan győztünk le egy akadályt. Írnátok röviden egy összefoglalást hogy miről írjak? Köszönöm.

#házi feladat #Odüsszeus #irododalom
2012. nov. 3. 16:18
 1/5 A kérdező kommentje:
vagyis egy kisebb vázlatot, amiről fogalmazást tudok írni :)
2012. nov. 3. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet-e ennyire elrugaszkodni a fantáziával, hogy például egy időutazó lennél, ez a bevezetés, és egy időkapszulában a Földközi tengeren, Odüsszeusz hajóján találod magad.

A tárgyalásban: A műholdas helymeghatározód nem működik, de a ruházatukból, a körülményekből azonnal rájössz, hiszen tanultad, hogy hová teleportáltak.

Leírsz mondjuk egy vihart a háborgó tengeren, amikor tevékenyen te is segíted a hajósok munkáját.

Kössetek ki az egyik távoli, görög szigeten, amely eddig ismeretlen volt az akkori világ előtt, ahol kétfejű szörnyek élnek.

A sárkányok jó szimatukkal azonnal észrevesznek benneteket,egy tengerparton lévő barlangban tudtok elbújni, ahová ők nem férhetnek be.

Valahogy túl kellene járni az eszükön, másik kijáratot fúrtok magatoknak, ők a bejáratnál várnak.

Meg tudtok szökni előlük, de menekülni kell.

Te, mint sokkal okosabb, mert a jövőből jöttél, kéne, hogy kitalálj valamit, fondorlattal kell túljárni az eszükön, mert ők sokkal erősebbek, tehát fizikailag nem tudjátok legyőzni őket.Neked lenne olyan eszközöd, amellyel például hologrammot tudsz vetíteni magatokról, mondjuk egy sziklára, és a szörnyek odarohannak, hogy megöljenek benneteket.

Ti ezalatt már messze játok, megtaláljátok a hajótokat, és folytatjátok utatokat, amíg Odüsszeusz haza nem ér.

Befejezésben: itt elválnak útjaitok, neked vissza kell térned a saját korodba, de nagyon tetszett az ókori világ, a hajósok bolyongása a tengeren, a kalandok, és szívesen visszajönnél még egyszer, hogy meglátogasd a barátaidat. és megtudd, mi történt velük ?

Persze a fogalmazás én ezt, azt csináltam, egyes szám, első személyben, ahogy a címből látom.

Találj ki még mást is! Nekem ez jutott eszembe, Te ismered a tanárodat, lehet-e ilyen kerettörténetet írni.

Szia, jó munkát !

2012. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 4. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem, szia
2012. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia, én is hasonló feladatot kaptam. Én így fogom megírni:

Bevezetés: Irodalom órán ülsz és a tanár éppen Odüsszeusz kalandjairól rizsál, de te oda sem figyelsz rá. Kibámulsz az ablakon valami érdekeset keresve a tekinteteddel. Kinn esik az eső, mintha öntenék. Elkalandozik a fantáziád. Mintha egy hajón lennél, körülötted mozgolódó katonák.

Tárgyalás: A katonák között hirtelen felismered Odüsszeusz kiemelkedő alakját. Csodálod egy darabig, aztán észrevesz téged és rád ordibál, hogy mars, a helyedre. Pár katona odatuszkol maga mellé evezni. Te elkezdesz magyarázkodni, hogy véletlenül kerültél ide, de aztán észreveszed magadon a katonai egyenruhát. Eleveztek egy darabig, aztán egy furcsa kinézetű hegynek ütközök. A hegy egy tengeri szörny, akit végül legyőztök. Valaki „part”- ot kiált. Megérkeztek a szárazföldre, ami egy lakatlan sziget. A sziget furcsa neked, rossz előérzeted van. Szólsz is Odüsszeusznak, hogy folytassátok inkább utatokat. A többi katona ellenzi ezt, mivel nagyon szép a sziget, tele van finom gyümölcsökkel,… Hirtelen a sziget megmozdul, mikor egy dárdát szúrnak a homokba a katonák. Ők nem törődnek vele, te azonban szólsz Odüsszeusznak, hogy meneküljetek. A katonaság fele egyetért veled, ám a másik fele maradna. Megmondod a katonáknak, hogy szálljatok fel a hajóra, és valamilyen ürüggyel Odüsszeuszt is felcsalod. Az egyik katona teljes erejéből szúrja bele dárdáját a homokba. A sziget felmordul és megremeg, majd felemelkedik, alóla négy vaskos láb emelkedik ki. A hajót a hullámok messze lökik a mozgó szigettől, oda, ahonnan már jól látható a sziget feje is. A sziget egy hatalmas teknős, aminek a páncélját növényzet és homok borítja.

Befejezés: Odüsszeusz nagyon hálás neked és további kalandjaiban segítségedet kéri. De ekkor a tanár a nevedet mondja és megkéri, hogy akkor most, mivel annyira figyeltél, összefoglalod szóban az aznapi óra anyagát órai munka jegyért. Ekkor megszólal a csengő, megmentve téged a karótól.


De ez persze csak vázlat. Remélem segíthettem :D

2014. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!