Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért jó kiállni egy eszme...

Bobbek kérdése:

Miért jó kiállni egy eszme mellett, akár az ember élete árán is?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Írnom kell egy érvelést. A legutolsó érettségi érvelését. Csak egyszerűen nem tudom jól megfogalmazni, hogy mi értelme van kiállni egy eszméért. Bármilyen gondolatot szívesen fogadok és minden segítséget előre is köszönök, ha valakinek kell konkrétum, akkor bemásolom a feladatot. Előre is Nagyon köszönöm a segítséget.

2012. nov. 4. 04:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy vélekedsz, nyugodtan írhatod azt is, hogy nem érdemes kiállni.
2012. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Irodalmi példákat is kell hozni, úgy tudom. Vedd mondjuk Antigoné és Petőfi sorsát. Meghaltak az eszméjükért. Érdemes volt? Miért igen, avagy miért nem?
2012. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ó ellenérvelni sokkal könnyebb lenne azt nem lehet?
2012. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De igen lehet ellenérvelni, csak azt is ki kell fejteni, hogy miért nem értek egyet ezzel! Köszönöm az Antigonét, de sajnos meghatározta nekünk a tanár, hogy melyik művekből kell 3 példát felhozni- Márió és a varázsló, Az átváltozás, Kurázsi mama, Godot- ra várva, Közöny, Fizikusok. Ezekből a művekből kell kiragadnom 3 példát a véleményem mellett és ki is kell fejtenem azt. Sajnos muszáj hozzátok fordulnom, mert mostanában nagyon zűrös az életem és egyszerűen kong a fejem az ürességtől az ilyen dolgok terén. Köszönök minden segítséget!
2012. nov. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!