Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali tagozat mellett lehet...

Nappali tagozat mellett lehet úgy dolgozni, hogy albérletben meg tudjon élni az ember?

Figyelt kérdés

Heti 3 napon lenne órám, mellette muszáj dolgoznom, mert a szüleim nem támogatnak, kolit pedig nem kaptam. Szerintetek sikerülhet olyan munkát találnom, ahol nem kell minden nap végig bent lenni (muszáj bejárnom órákra), és tudok belőle albit fizetni?


Persze diákhitelem is lesz, de ösztöndíjam még nem, mert elsős leszek.


Tapasztalatok, tippek is érdekelnek.


2010. aug. 4. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitel mellett mindenképp megoldható, akár valami rugalmas időbeosztású diákmunkával, akár esetleg valamiféle fizetést biztosító, képzésedhez kötődő gyakorlati munkával. Ezen felül érdemes megpróbálni valamilyen szociális alapú támogatást megpályázni az egyetemnél, esetleg ha van ilyen, akkor valamilyen lakhatási támogatást. Néhány ezer (esetleg 10-20 ezer forint) is sokat jelent.
2010. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ideig csináltam, hogy mások beadandóihoz fordítottam angolról magyarra, vagy esszét/beadandót írtam csoptársaknak. Mondjuk nem első félévben (na jó egyszer-kétszer). Sok lusta dög van egyetemen.Meg még esetleg opció a magántanítvány,korrepetálás, érettségire készítés... bár ezek elsőben még húzósak talán, meg elég kevesen tudnak annyit összehozni belőle, hogy diákhitel+ösztöndíj mellett kijöjjenek.

Haver 0-24 órás internetkávézó/fénymásolóban kapott melót, az éjszakai műszakban meg simán volt (lett volna...) ideje bármit tanulni.

2010. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi..


Arra gondoltam, hogy jelentkezek a Mekibe, azt hallottam, hogy ott elég rugalmasak az időbeosztást illetően.


Gyógyped. szakos leszek, 3 nyelvből van nyelvvizsgám, de nem lenne pofám pénzt kérni érte, hisz nem vagyok tanár.

2010. aug. 4. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon sokan csinálják. Egy ideig én is úgy voltam vele, hogy semmiféle segítségért nem kérek pénzt, mert "majd nekem is szükségem lehet még segítségre", aztán mikor már sokadik alkalommal jöttek oda szaktársak/ismerősök korrepetálásért, és volt, hogy 2-3 órát elvett a napomból, akkor én is azt mondtam, hogy ha már csinálom, legyen hasznom belőle. Nem kell szégyenkezni, sokaknak így is jobban megéri, mintha tanfolyamra, vagy hivatásos tanárhoz mennének. Kölcsönösen előnyös a megállapodás, nyugodtan használd ki a tudásod.
2010. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet oldani, én is így csinálom. Minél előbb - akár holnap - regisztrálj be több diákszövetkezethez. Általában az onnan közvetített munkák viszonylag rugalmasak.

Én azt ajánlom, hogy inkább jelentkezz koliba, mert negyedannyiba kerül, és azt tuti ki tudod fizetni. Ha három nap vannak csak óráid, akkor mondjuk vállalhatsz másik három nap munkát, az napi 8 órával számolva havonta majdnem 100 óra. És marad egy teljesen szabad napod.

Ha csak 500 ft-ot kapsz egy órára, három napi munkából akkor is megélsz koliban simán diákhitel nélkül és nem adósodsz el.

Sok olyan diákmunka van, ahol ilyen beosztással el tudsz helyezkedni, általában ez a minimum kritérium (heti két hérköznap és egy hétvégi nap vállalása). Próbálj meg az első hónapra valami induló támogatást kapni otthonról, valamint pályázz szoctámot, azt már elsőben kapsz, sőt van valami olyan támogatás is, amit kimondottan az elsősöknek adnak kvázi ösztöndíj helyett. Nézz utána, én havi 35 ezret kaptam az egyetemtől előző évben, ami már majdnem elég a megélhetéshez :)

2010. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem kaptam kolit, természetesen az lett volna az első.
2010. aug. 4. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézz utának a Bursa Hungaricának is. Azt a lakhelyeden kell megpályázni, és ők döntik el szociális alapon. Én ezt mondjuk sose vettem igénybe, de sok haverom igen.

A diákhitelt meg gondold meg, mert nekem 5 év után az a másfélmilliós hitel kissé ijesztő így kezdetnek... ha fel is veszed, akkor is minél kevesebb időre.

Ha meg három nyelvből van nyelvvizsgád (minden elismerésem!), akkor próbálkozz valami host/hostess melóval. Az tök rugalmas, és tapasztalatnak sem semmi. :)

Az az 500 ft-os órabér meg inkább 350-400 diákmelóban...

A mekit is csinálta egy ismerősöm vagy 3 évig, sosem panaszkodott.

2010. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sokan ilyenkor füvet árulnak. bár ezt nem illik elmondani, de eléggé nyílt titok az egyetemeken.


én biztos nem tudnék dolgozni mellette, de én egy lusta disznó vagyok.

2010. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!