Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 3 irodalmi példát kell írnom...

3 irodalmi példát kell írnom a boldogságról, és ezekről kicsit bővebben. Segítséget valaki tud adni?

Figyelt kérdés
A boldogságról kell írnunk érvelést, írtam 1,5 oldalt, de még kéne 3 irodalmi példa is...

2012. nov. 4. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság egy relativ fogalom.

Ha egy halálraítéltnek megkegyelmeznek, és élete végéig börtönben kell lennie, neki az a boldogság, hogy nem végezték ki. Ugyanakkor én nem szeretnék életem végéig börtönben lenni.

Erről eszembe jutott egy könyv, ha jól emlékszem Alexandre Dumas írta, és A fekete tulipán a címe.

Ebben szerepel egy halálraítélt, akinek a herceg megkegyelmez és életfogytiglani ítéletre változtatja az ítéletet.

De az elítélt számára a boldogság nem csak itt jelentkezett, hanem a zord apának fiatal leánya és közötte szövődött barátság, ami szerelemmé alakult, és a szerelmes lány, elszökve apjától, bebizonyította a hercegnek az elítélt ártatlanságát.

Megtaláltam a neten, itt van a linkje:

[link]


Valakinek a pénz a boldogság, mint például Molere. a fösvény c. darabjában.

Itt minden a pénz körül forog. Harpagone kapzsi, szeretetre képtelen, csak a pénz boldogítja.

A pénzimádat legyőzi szerelmi érzéseit, elpusztítja gyerekei és családja iránti érzéseit is.


Csokonai Vitéz Mihály: A reményhez


Neki a boldogságot Lilla szerelme jelentette.


Balassi Bálint: Hogy Júliára talála


[link]

Amikor ezt a verset írta, biztos boldog volt.


Ezen kívül még van nagyon sok fajtája a boldogságnak, mindenkinek más.

Van, akinek boldogság már az is, hogy élhet, mondjuk, ha egy nagy betegségből lábadozott fel.

Vagy boldogság, ha van családja, van lakása, például most télen, van tűzifája, nem kell félnie attól, hogy nem tud mivel fűteni, van pénze, munkahelye.

Ezek mind-mind kicsi kis boldogságok, amelyek az embereknek erőt adnak elviselni a rosszat.


Petőfi Sándor: Téli világ

Visszatérő refrén. Hol a boldogság mostanában? Barátságos, meleg szobában.


Boldog az anya, akinek gyermekei egészségesek, jókedvűek, boldog a férj, akinek családja van, akiről gondoskodhat, boldogok a gyermekek, mert van, aki törődik velük, vigyáz rájuk.

Folytathatnám a sort, de talán ennyi már segít.

Üdv: Ági

2012. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy szívemnek kedves könyvcímet még ide írok neked, amiben valóban megjelenik a boldogság, mint életöröm:

Jókai: Az aranyember


A Senki szigete, a boldogság szigete lett, amikor Timár Mihály megtalálta Noémit.

2012. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2012. nov. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!