Ámon papság? Ők kik?

Figyelt kérdés
Eddig csak 1-2 szövegben megemlítették de nem találok róluk semmit..

2012. nov. 4. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ámon főpapja vagy Ámon első prófétája, magas rangú főpap volt az ókori Egyiptomban. Ámon thébai főpapját a fáraó jelölte ki, gyakran olyan személyt választott, aki további fontos pozíciókat is betöltött – II. Ramszesz idején több főpap egyben vezér is volt.
2012. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok :) mi épp mostanság tanultunk róluk. remélem segíthettem :D
2012. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen segítettél, nagyon köszönöm! :))
2012. nov. 7. 19:06
 4/5 anonim válasza:
Az Ámen imádkozás napjainkban, ugyanannak az entitásoknak imádkozik a mai napig is ami az egyiptomi időkben az amen fehér rend papság volt. Tejhatalommal bírtak és valójában nem a fáraó nevezte ki a főpapokat, hanem a főpapok nevezték meg, azt, hogy ki és mennyi ideig lehet fáraó. Drakonida, rejtett hüllő energia, amely más dimenzióba vezet át. Ehnaton fáraónak volt egy erős kísérlete, megtörni ennek a vallásnak az egyeduralkodását, de végül az ő emlékét távolították el mindenhonnan.
2021. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előttem válaszolónak! Rendkivül jó meglátás!! Kérdezőnek válaszolva: csak hozzáfűznék annyit, hogy ma is az Ámon papság uralja ezt a bolygót, egy rendesen eltorzított csoport, ők Marduk(Amon-Ra) papjai! Marduk nem volt rossz, de csúnyán eltorzult, megalkuvó lett, egy negatív entitás. De van egy másik kulcsfigura is! Ő ENLIL! Ajánlanék egy könyvet: MICHAEL TELLINGER - AZ ANUNNAKIK TITKOS TÖRTÉNETE. Csodálom, hogy az író még életben van! :)
2021. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!