Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai korban lehetséges még...

A mai korban lehetséges még egy egyszerű embernek papnak, szerzetesnek mennie?

Figyelt kérdés

Az életem szinte minden szempontból csőd és nincs kiút a reménytelenségemből. Tudni szeretném a mai világban lehetséges-e, hogy 27 éves koromban papnak, szerzetesnek menjek és a hátralévő életem egy zárdába/kolostorba töltsem el.

Nem szerelmi bánat vagy rossz barátok az oka - egyik sem volt soha - egyszerűen belefáradtam a mindennapi harcba a semmiért. Amiben úgyis csak veszthetek és a végén hajléktalan leszek.



2012. okt. 10. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Papság, szerzetesi élet: hivatás. Egyáltalán nem könnyebb választás, nem alkalmas arra, hogy kibújj a jelenlegi nehéz élethelyzetedből.

Sokkal nehezebb feladat, mint ami elől menekülnél.

Olyan ez, mintha nem bírnál felmászni Kékestetőre és ezért inkább a Himaláját választanád...

2012. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem először olvassál róla. Sok könyv és az internet is tele van azzal, hogy milyen a papi hivatás. Keress fel egy papot és kérdezd meg mivel jár, beszélgessél el vele, ö őszintén elfogja neked mondani hogy milyen élet ez.
2012. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezeket mind hosszas tanulás előzi meg. Az iskolába persze beiratkozhatsz, aztán majd meglátod. Pl. attól még, hogy valaki teológiát végez, nem kötelező utána papnak menni.

De szerintem se a problémáid elől akarj így elmenekülni, mert arra ez nem alkalmas.

2012. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha papnak akarsz menni akkor ne feledd hogy felelősséggel fogsz tartozni a plébániához tartozó hívekért és ez egy nagyon veszélyes dolog, mert ha nem vigyázol rájuk eléggé az nagyon súlyos bűn amiért felelned kell majd.


A szerzetesség szerintem sokkal jobb ötlet, én a helyedben valószínűleg ezt választanám.


Ajánlom a kármelitákat, szerintem nagyon jó fejek:

[link]


Isten áldjon és adjon erőt és kitartást hozzá!

2012. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én megértem, ha elfáradtál, mert mind elfáradunk időnként. Mindenkivel előfordul. De nem gondolom, hogy a menekülési útvonal a papság lenne. Papnak Isten kiváló embereket hív el, akik a hétköznapokban is kiválók. A legjobb papok a legjobb vállalati vezetőkből, mérnökökből, tanárokból, jogászokból lesznek, vagy olyanokból, akik az ehhez hasonló területeken is nagyok (lehetnének).

Kinek van szüksége olyan pap tanácsára, aki a saját életét sem tudja vezetni?


Ha gondolod, megpróbálok segíteni, hogy győzhess a harcokban. Egy baráti kéz segíthet tartani, ha te már nem bírnád egyedül.

2012. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges 27 évesen papnak menni, nem ezzel van a gond.

Mint ahogy leírták már előttem, ez egy hivatás, amihez lelkileg erős, érett személyiségekre van szükség. Nem könnyű munka, és nem arra való, hogy ápolgassanak, mert itt majd neked kell ápolni másokat, amihez nagy elhivatottság kell.

2012. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges egy időre elvonulni a világtól, kolostorba menni, ott eltölteni egy időt. Ehhez kell egy szakma. A szerzetesi beavatás több lépéses, először ideiglenes fogadalmat tesznek, ha mégsem ezt akarná, akkor ne legyen baj.
2012. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem ez még mindig egy jobb megoldás, mintha teljesen elhagynád magad. azért tudd, hogy az előző hozzászólóknak igazuk van sokmindenben. ez jó esetben nem egy menekülés kell hogy legyen, hanem inkább egy tudatos választás. biztos, hogy ha beszélsz valamelyik renddel, akkor okosabb leszel. nyilván nem fognak rögtön felszentelni, van egy csomó előzetes dolog. ha tényleg érdekel és kipróbálod, akkor biztosan rájössz, hogy tényleg neked való-e, vagy sem. addig pedig sportolj sokat, mert ép testben ép lélek, jobban fogod magad érezni, ez biztos.
2012. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy senkit nem élt így, ahogí én. Nem él nyomorba, pénz nélkül, rettegve, hogy az apja felelőtlen adóságga miatt mikor viszik el azt a kis semmit is tőle. Hogy mikor tehetik a bérleti lakásból az utcára, hogy nincs 1 kg kenyérre valója. Igen, van munkám, mindenem eladom - laasan a szerveim jönnek - de az apám csak fekszik az ágyon és tönkretesz minket. Nem tudok tőle megszabadulni.
2012. nov. 4. 19:35
 10/10 anonim válasza:
52%
Azért az internetet tudod fizetni.
2012. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!