Előre is köszönöm!
2012. nov. 11. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A téglatest oldala a,b,c

felszín: A=2*(a*b+a*c+b*c)

térfogat: V=a*b*c


Az egyenlő azt jelenti, hogy egyenlő.

A=V

2*(a*b+a*c+b*c)=a*b*c



Ennyi. Akkor miért mondja azt, hogy 'mérőszáma egyenlő'?

Nos azért, mert a felszínt négyzetméterben mérjük, míg a térfogatot köbméterben.

A négyzetméter sosem azonos a köbméterrel.

Ahogy például a tömeg se lehet sose azonos a hosszúsággal.

De a mérőszám lehet egyenlő 20 kg, 20 méter. Mindkettő 20.

Itt is a felszín meg a térfogat nem összevethető, de a mérőszámuk igen, mert mindkettő csak szám.

2012. nov. 11. 12:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem!
2012. nov. 11. 12:34