26 és 34kg tömegű gyerek kötelet húz. Az első 157N nagyságú erővel húzza a kötelet balra, melynek hatására 0.6m/s2 gyorsulással megindulnak. Mekkora erővel (N-ban) húzza a másik gyerek a kötelet jobbra? A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak.


2012. nov. 12. 10:28
 1/2 bongolo ***** válasza:

Együttes tömegük 60 kg.

F = m·a = 60·0,6 = 36N

Ez kell legyen az eredő erő (a két erő külömbsége), ami a rendszert gyorsítja.

Szóval 157+36 (nem pedig mínusz) lesz a jobbra mutató erő, mert jobbra kezdtek gyorsulni.

2012. nov. 12. 18:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) én is így számoltam,de biztos elszámoltam vmit.
2012. nov. 12. 18:34