Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 5. -es nyelvtan mássalhangzó...

5. -es nyelvtan mássalhangzó törvényszerűségek?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni nekem? Ezekben a szavakban meg kéne állapítani a mássalhangzó törvényszerűségeket.Az tudom,hogy mi a "probléma" a szóban,de mi a törvénye?

madárhanggyűjtés - nggy (torlódás)

céljából - lj (?)

feleségemmel - mm (teljes hasonulás írásban jelölt)

fejhallgató - llg (torlódás)

látcső - tcs (teljes hasonulás írásban jelöletlen ? )

lógtak - gt (összeolvadás ? )

akkor - kk teljes hasonulás írásban jelölt)

megfelelt - gf (összeolvadás ? )

szakadékba - kb (összeolvadás ? )

sziklarepedésekbe - kb (?)

percre - rcr (torlódás)


Most hatodikos vagyok,de az egész osztály bajban van a tavalyi anyag miatt,nem igazán tudjuk...valamit értek,és van amit nem.A fenti szavakhoz ezek a törvények lehetnek :

Torlódás,kiesés,összeolvadás,rövidülés,teljes hasonulás írásban jelöletlen,teljes hasonulás írásban jelölt,részleges hasonulás képzés helye szerint,részeleges hasonulás zöngésség tekintetében zöngétlenedés,részleges hasonulás zöngésség tekintetében zöngésedés.


Köszönöm a segítséget!:)


2012. nov. 16. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

" az egész osztály bajban van a tavalyi anyag miatt,nem igazán tudjuk" tanuljátok meg és ne tőlünk kérdezzétek

jobb ha megtanuljátok most mert ha akartok érettségizni 12.be szívtok mert pl:. mi az elmúlt 3 évbe nem tanultunk semmit és most hajtanak be rajtunk mindent... /és így egybe rohadt sok/

2012. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem:

madárhanggyűjtés: torlódás

céljából: írásban jelöletlen teljes hasonulás

feleségemmel: írásban jelölt teljes hasonulás

fejhallgató: rövidülés

látcső: írásban jelöletlen teljes hasonulás

lógtak: zöngésség szerinti részleges hasonulás, de ha létezik külön zöngétlenedés (én ilyet sosem tanultam), akkor az.

akkor: írásban jelölt teljes hasonulás

megfelelt: zöngésség szerinti részleges hasonulás/ zöngétlenedés

szakadékba: zöngésség szerinti részleges hasonulás

sziklarepedésekbe: zöngésség szerinti részleges hasonulás

percre: ezt az egyet nem tudom, lehet torlódás, bár ilyenről sem hallottam soha, és az interneten sem találtam mi ez pontosan, viszont mivel mást nem találok benne, torlódás lehet.

2012. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem érted valamelyiket, hogy miért épp az, akkor szívesen elmagyarázom ha akarod. Tényleg fontos hogy megértsd, érettségiig minden évben elő fog kerülni.
2012. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ha bármi problémám lenne,írok!:)

2012. nov. 16. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod a szabályokat.

2012. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!